15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

2016’nın En İyi Telefon Kameraları

Kemal Kayaoğlu
22 Kasım 2016

Akıllı telefon piyasasına her gün yeni bir telefon markası ekleniyor. Son dönemlerde piyasaya sürülen Android veya iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda aranan bir özellik ise telefonların sahip oldukları kamera özelllikleri ve hızları. Biz de bu yıla damga vuran telefonların kameraları ne durumda sorusunun yanıtını araştırıyoruz.

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte telefonlar insanlar için olmazsa olmazlar arasında yerini aldı. Her yaştan bireyin vazgeçilmezi haline gelen telefonlar günümüz teknolojisini de bizlere sununca beklentiler de günden güne artmaya başladı. İnsanların kullandıkları telefonlarda görmek istedikleri en önemli özellik ise kamera özellikleri Phonearena.com sitesinde yer alan habere göre bu yıl tanıtılan üst seviye telefon kameralarının görüntüyü yakalama saniyeleri aşağıdaki şekilde. Kameranın görüntüyü yakalama saniyesi ne kadar kısa o kadar iyi demektir.

telefon-kamera-hiz

Yukarıdaki tablo telefon kameraları normal çekim modundayken yapılmış bir testin sonucudur. HDR modunda kameraların görüntüyü yakalama hızları ise aşağıdaki gibi.

telefon-hdr-kamera-hiz

En İyi Telefon Kamerası: Samsung Galaxy S7

En İyi Büyük Ekranlı Telefon Kamerası. Samsung Galaxy S7 Edge

En İyi Zoom Yapan Telefon Kamerası: iPhone 7 Plus

En İyi HDR Çekim Yapan Telefon Kamerası: iPhone 7

En İyi Video Çeken Telefon Kamerası: LG V20

En İyi Sualtı ve Arazi Çekimi Yapan Telefon Kamerası: Samsung Galaxy S7 Active

2016’nın En İyi Telefon Kameraları

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0