15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

Kemal Kayaoğlu
16 Eylül 2016

Yıllardır sadece tasarımıyla değil, tüm özellikleriyle dünyanın en iyi otomobillerini üreten Alman firma Mercedes-Benz’in SUV modeli GLC Coupe, 2017 modelinde de eşsiz tarzıyla yine kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

2017 model GLC Coupe, adından da anlaşılacağı gibi konsept bir coupe otomobilin stil bileşenleri ile SUV modellerin tasarım dilini bir araya getiriyor ve üretime aktarıyor. Yeni model modern güvenlik ve sürüş yardımı sistemleri, sportif ve dinamik karakteri ile de etkiliyor. Standart spor süspansiyon, sportif sürüş, Dynamic Select ve 4matic kalıcı dört çekişli sürüş sisteminin yanı sıra 9G-Tronic dokuz kademe otomatik vites öne çıkan özellikler arasında. Bu özellikler ile otomobil üstün binil konforu ile sportif kıvraklığı birlikte sunabiliyor. Sürekli ayarlanabilir amortisörlü süspansiyon versiyonları da opsiyonel olarak mevcut. Çelik yaylı Dynamic Body Control ve Air Body Control çoklu odacıklı havalı süspansiyon iki süspansiyon seçeneğini oluşturuyor.

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

GLC Coupe 4.73 metre dış uzunluğu, 1.60 metre yüksekliği ve 2.87 metre aks açıklığı ile görünüm olarak hem dinamik hem de kompakt. Bu boyutlar ile yeni Coupe temel mimarisini paylaştığı çok yetenekli GLC’den sekiz santimetre daha uzun ve dört santimetre daha alçak. Otomobil, özgün karakterini tipik coupe stili tek panjurlu radyatör ızgarasına ve yeniden stillendirilmiş eğimli çatı çizgisine borçlu. A sütunu daha az eğimli, çatının devamı ise daha alçak ve tipik coupe stilinde şık ve heybetli arka kısımda sonlanıyor. Arka pencere yağmurdan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış, ayrıca sileceklerle donatılmış.

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

Ön bölümdeki en çekici özellikler dominant, oldukça eğimli ve tek panjurlu radyatör ızgarası, kısa saçak ve SUV tarzı koruyucu aksesuar. İnovatif far konsepti ise opsiyonel olarak yüksek performanslı LED teknolojisi ile geliyor ve karakteristik Mercedes-Benz aydınlatma imzasını taşıyor. Geniş yanal hava girişleri spor otomobil çizgilerine sahip olduğunun belirtisi.

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

Coupe ve SUV tasarım dünyalarının mükemmel bileşimi 1.60 metre yüksekliğindeki GLC Coupe’nin yan görünümü ve tipik coupe tarzı tavan çizgisi ile ortaya çıkıyor. Pencereler yan profil ile mükemmel uyum sağlayarak arabanın coupe karakterini vurguluyor. Yüksek bel çizgisi ile geniş omuzlar arasındaki etkileşim GLC Coupe’ye dinamik bir görünüm kazandırıyor.

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

Arka bölümün stili otomobilin coupe genlerini vurguluyor. Belirgin omuzları, kaslı tampon tasarımı, bütünleşik egzoz boruları ve difüzör ile GLC Coupe’nin geniş arka kısmı atletik bir görünüme sahip ve yola adeta sarılıyor. Dar, ayrılmış arka lambalar, ortada konumlandırılmış logo ve şık spoyler S-Class Coupe ile birlikte çıkış yapan ve tüm Mercedes coupe modellerin takip ettiği bir tasarımı yansıtıyor. Tamponun alt kısmında konumlandırılan plaka ve arka pencerenin üst kısmı yuvarlanmış formu diğer stil özellikleri arasında. Farlar gibi, LED arka lambaların da gece tasarımı Mercedes’in tipik aydınlatma imzasına sahip.

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe

2017 Mercedes-Benz GLC Coupe’nin Benzersiz Tasarımı

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0