15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

2017 Nissan Micra ve Özellikleri

Kemal Kayaoğlu
27 Kasım 2016

Yeni Nissan Micra dünyanın en büyük hatchback piyasası olan Avrupa’da önde gelen otomobillerin en başında geliyor. Firma Avrupa’da yeni nesil süpermini modelinin stili, üst düzey turbo şarjlı motoru, kıvrak şasisi ve kapsamlı güvenlik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Nissan CEO’su Carlos Ghosn yeni Micra için “30 yıldan uzun süre önce ilk Micra piyasaya çıktığında küçük hatchback segmentinde bir devrim yarattı ve Nissan için yeni bir sayfa açtı. Beşinci nesil Micra da en az ilki kadar devrimci ve diğer hatchback otomobillerden beklentileri yükseltecek, müşterilere beklentilerini fazlasıyla sunacak. Qashqai ve Juke gibi özgün otomobillerin izlerini takip eden yeni Micra Nissan’ın otomotiv tasarımı alanındaki liderliğini yeniden kanıtlıyor. Dünyada B segmenti rekabetinin en zorlu olduğu Avrupa piyasasında en yukarıya oynuyoruz.” dedi.

2017 Nissan Micra

Tasarım özellikleri arasında özgün V-Motion ön panjur, bumerang şekilli ışıklar ve akıcı çizgilere sahip tavan bulunuyor. Ayrıca C sütunlarında gizlenmiş kapı tutacakları ve genişletilmiş tavan çizgisine entegre edilmiş spoyler göze çarpıyor.

2017 Nissan Micra

İç mekanda Micra alçak sürüş pozisyonu ile daha güvenli bir his veriyor, kapsamlı koltuk ayarları, ayarlanabilir direksiyon simidi ve kanat şekilli konsol yeni özelliklerden. Otomobilin arttırılmış genişliği ve aks aralığı sayesinde iç kabin segmentinin en genişlerinden.

2017 Nissan Micra

Güvenliğe odaklanan beşinci nesil Micra şeritten ayrılmayı önleyici sistem, otomatik acil durum freni ve yaya tespiti, akıllı çevre görüntüsü monitörü, trafik işaretleri tanıma sistemi, uzun far asistanı ve kör nokta uyarısı ile geliyor. Bağlanabilirlik özellikleri arasında ise 7 inç renkli ana ekran, uydu navigasyon sistemi, akıllı telefon entegrasyonu, indirilebilir uygulamalar, Siri ses kontrolü ve Apple CarPlay desteği, ayrıca ses sistemi bulunuyor.

2017 Nissan Micra

Aracın altı hoparlörlü yeni Bose Personal ses sistemiyle geliyor. Sistem sürücü tercihlerine göre optimize edilebiliyor. İki Bose UltraNearfield hoparlör, Bose PersonalSpace sanal ses teknolojisi ile birlikte sürücü koltuğunun baş kısmına entegre edilmiş. Ön kapılarda Bose Super65 hoparlörler güçlü düşük nota performansı verirken, A sütunlarındaki tiz hoparlörler de netliği arttırıyor.

2017 Nissan Micra

Micra’nın yolda giderken olabildiğince sessiz olmasını istemiş, bu yüzden ses yalıtı otomobilin aerodinamik performansında iyileştirmeler yapılmış. Tavan spoyleri ve yan spoyler sayesinde 2017 Micra 0.29 hava sürtünme katsayısına sahip. Bu da küçük bir hatchback için oldukça başarılı bir değer.

2017 Nissan Micra

Yeni model fırçasız elektrikli direksiyon sistemi ve aktif biniş kontrolü (Active Ride Control) sistemi ile gelişmiş konfor sağlıyor. Active Trace Control sistemi savrulmayı azaltıyor ve yol tutuşunu güçlendiriyor.

2017 Nissan Micra

Micra ilk çıkışta 0.9 litre turboşarjlı üç silindirli benzinli motor ya da 1.5 litre dizel motor ile gelecek. Her iki motorun da güç çıkışı 90 HP. Daha sonra doğal emişli 73 HP 1.0 litre benzinli motor da seriye katılacak. Nissan’ın yeni 5. nesil süper mini otomobili için Avrupa’da satışlar 2017 yılının Mart ayında başlayacak.

2017 Nissan Micra

2017 Nissan Micra ve Özellikleri

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0