15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

30’lu Yaşlarda Dikkat Etmeniz Gereken Makyaj Adımları

Sena Öğüt
2 Ocak 2017

Yirmili yaşları bitirmiş olmanız, bundan sonraki hayatınızın kurallardan ibraret olacağı anlamına gelmiyor ama bazı adımlara dikkat ederek çok daha sağlıklı bir makyaj görünümü elde etmek çok daha kolay olabilir! Yirmili yaşlarda kullandığınız bazı makyaj ürünleriyle otuzlu yaşlarda aynı görünümü elde edemeyebilirsiniz. Bu da sizi kısmi de olsa makyaj ürünlerinizi yenilemeye iter. Bir kaç küçük adım en güzel yaşlarınıza sağlıklı dokunuşlar yapmak için yeterli olacak! Okumaya devam edin…

Pudralı ürünlerinizi, krem ürünlerle değiştirin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

Burberry Fresh Glow Fondöten

Pudralı ürünler ciltte kuruluğa sebep olur ve ince çizgilere çok daha kolay dolar. Bu da cildinizde çizgiler halinde kalıntılar görmenize sebep olur. Bunun yerine krem ürünler kullanarak cildinizi daha canlı, parlak ve sağlıklı gösterebilirsiniz.

Koyu mat rujlar yerine daha açık ve parlak rujları tercih edin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

Tom Ford

Pembe ve leylak rengi rujlar cildinize canlı ve sağlıklı bir pembelik katar. Koyu mor, şarap rengi hatta siyaha dönük kahveler görünüşünüze güç katmak için uygun renklerdir. Kullanmak istediğiniz zamanlarda bu renkleri mat değil, parlak yapıda tercih ederseniz daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmiş olursunuz. Kotu matlar ince çizgilerinizi belirginleştirecek ve dolayısıyla size yaş katacaktır.

Parıltılı ürünleri sedefli ürünlerle değiştirin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

MAC Glimmer Shimmer

Tabi ki asla parıltılı ürünler kullanamayacağınızdan bahsetmiyoruz. Ancak söz konusu günlük kullanıma uygun makyajlar olunca daha yumuşak sedeflere yönelmelisiniz. Göz kapağınızın ortalarına uygulayacağınız sedefli farlar gözlerinizi daha canlı gösterecek ve makyajınıza sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Kaş kalemi yerine jel tercih edin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

NARS

Otuzlu yaşlarda, değişen hormonlar yüzünden kıl kökleri zayıflamaya başlar. Buna kaşlar da dahildir. Kaşlarınızdaki tüm boşlukları kalemle doldurarak değil de jel yapıdaki ürünleri tercih ederek hem kaşlarınıza daha az zarar verirsiniz hem de daha doğal bir görünüm sağlarsınız.

Siyah eyeliner yerine kahverengi tercih edin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

Charlotte Tilbury Rock ‘N’ Kohl Liquid Eye Pencil

Erken yaşlarda farketmesek de simsiyah eyeliner göz çevremize yaş katar. Otuzlu yaşlarda siyahtan daha yumuşak bir renk olarak kahverengi eyeliner tercih edebilirsiniz.

Matlaştıran makyaj bazları yerine aydınlık verenleri tercih edin.

otuzlu-yaslar-icin-makyaj-onerileri-popvizyon

Givenchy Mister Radiant Primer

Yirmili yaşlardaki parlama sorunu, otuzlu yaşlarda yerini matlaşmaya bırakır. Bu yüzden cildimiz ekstra matlaştırılmaya ihtiyaç duymaz. Aksine aydınlatılmaya ihtiyaç duyar. Otuzlu yaşlarda makyaj bazınızı aydınlatıcı etkili olan ürünler arasından seçmelisiniz. Böylece cildiniz tıpkı yirmili yaşlarda olduğu gibi sağlıkla parıldar.

30’lu Yaşlarda Dikkat Etmeniz Gereken Makyaj Adımları

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0