15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Ağustos 2016: Türkiye Ve Dünya İçin Büyük Değişim Başlıyor!

Ebru Cinek
26 Temmuz 2016

11 Ağustos 2016 öğleden sonra büyük guru JÜPİTER Başak burcuna geçiş yapacak ve 12 Eylül 2017 tarihine kadar da orada kalacak. Şansın, bereketin, fırsatların gezegeni Jüpiter aynı zamanda din, felsefe ve spiritüel konularla da yakından ilgilidir. 2015 yaz ayları itibariyle Aslan burcuna geçiş yaparak kiminizin özgüven, liderlik, cesaret… gibi özelliklerini kiminiz hayatına ihtişam, gösteriş, kiminizin de yaşam alanlarını fazlasıyla büyüttü, abarttı sizler de kontrol etmekte zorlandınız.

Gelelim 11 Ağustos 2016 tarihinde Jüpiter’in Başak burcuna transiti ile neler yaşanacağına… Öncelikle Jüpiter Başak burcunda pek de dost ilişkiler içinde olduğunu söyleyemeyiz. Bir gezegen gücünü tam anlamıyla ortaya koyması için transit ettiği burç alanında rahat etmelidir. Şöyle düşünün birine misafirliğe gidiyorsun ama ev sahibi ile iyi anlaşamıyorsunuz. Ne yaparsınız? Sohbet etmek istemez, somurtur, huzursuz olur bir an önce kalkmak isterseniz J İşte Jüpiter’de 1 yıllık Başak burcu misafirliği esnasında rahat etmeyecek ve olumlu enerjilerini yansıtmakta zorlanacak. Halbuki Aslan burcu transitinde ev sahibi Güneş ile dostluğundan dolayı birçoğunuzu yüce gönüllülüğü ile kuşattı. Şans oyunlarından para kazananlar, ani fırsatlar daha neler neler… Bunlar tecrübe ile sabit. Vedik Astroloji farkı ! Öngörü ve tahminlerinde yanılmaz. Danışanlarımdan Jüpiter’in bolluk ve bereket enerjisinden faydalanan bir hayli oldu. İyi günlerde harcasınlar J

Yaşam alanlarınızı pratik yönleriyle ele alın.

Şimdi ise gündemimiz Jüpiter’in evrenin en çalışkan burcu Başak da gücünü nasıl sergileyeceği? Öncelikle yazımın başında da söylediğim gibi Jüpiter inanç sisteminizden de sorumlu gezegen olduğu için size inandığınız alanlarla ilgili aşırı analiz yapmanıza, detaylarla da gereksiz uğraşma enerjisine maruz bırakacağından konulara dar bir pencereden bakmanıza , kendinizi geliştirmenizde zorlanmanıza neden olabilir. Jüpiter Başak burcunda iken yaşamı pratik yönü ile ele almak ister. Bu nedenle detaylarla gereksiz uğraşmanızı pek tavsiye etmem, aksi takdirde gereksiz yorulursunuz. Ama bildiğim bir şey var ki hepiniz gündelik yaşamlarınızda bir hayli koşturacaksınız. Tembellik bitti J

Bütünün hayrına çalışmaya niyet edin.

Vedik Astroloji sisteminde burçları biraz daha farklı ele alırız. Kanya ( Başak) değişken niteliği ve yönetici gezegeni Merkür sayesinde her daim hareket halindedir. Yaşamın dünyevi tarafı ile biraz fazla ilgilendiği için yapması gereken ruhsal görevini unutabilir. Aksine spritüal alemi de keşfetmeli ve öğrenmelidir. Ruhumuzun yolculuğunda tesadüf diye bir şey yok! Tam da en zor dönemlerden geçerken Jüpiter’in Başak burcuna geçmiş olması ne ilginç değil mi? Paylaşmayı, ortak paydada buluşmayı, herkesin yararına olacak hizmetlerde bulunmayı yani kendine kurduğun dünyandan çıkıp bütünün hayrına çalışmayı… İşte Jüpiter Başak burcunda hepinizden bunları yapmamızı, geliştirmemizi ya da öğrenmemizi isteyecek.

Jüpiter’in bu alanda gölge tarafı olarak kusur bulmak, yargılamak, başkalarının ne yapmaları gerektiği hakkında fazlasıyla kafa yormak, yapılan iyilikleri göze sokmak… gibi özelliklerinizi de ortaya çıkarabilir. Bu durum sizlerin doğum haritalarında Jüpiter’in doğal yararlı mı doğal zararlı mı dediğimiz benefik ve malefik olmasına göre değişir. Bunun doğru cevabı size özel doğum haritalarınızda gizli.

11 Ağustos 2016 tarihi itibariyle doğum haritalarınızda Başak burcunuz iş, sağlık, kariyer, aşk, para…hangi evinizle bağlantılı ise Jüpiter transiti ile 1 yıl boyunca bu yaşam alanlarınızla ilgili değişim, yeni bir düzen arzusu, iyileştirme enerjilerini getirecek. Başak burcu mütevazilik ve hizmet etmek ile bağlantılı olduğu için bu güdülerinizi artırabilir ya da tam aksine bu anlamda kullanılabilirsiniz. Unutmadan, bu transit etkisiyle herkesin birbirini fazlasıyla eleştirmeyi abartacağını düşündüğüm için çevrenizi suçlamak yerine bunların neden olduğunun sorularını bulmanız çok daha doğru olur.

Fantsy-Virgo-Horoscope-HD-Wallpapers

Ağustos ayında Satürn- Mars şiddetini artıracak.

Şimdi de hepinizin merak ettiği endişelendiği, kafasında deli soruların gezdiği Ülkemiz için Ağustos ayında gökyüzü etkilerini inceleyelim. Jüpiter transiti ülke haritasında 4. ev ve 10. ev bağlantılı olarak enerjisini ortaya dökülecek. Nedir bu alanlar? Topraklarımız, yerleşim, tarım, muhalefet, hükümet, başbakan, cumhurbaşkanı, demokrasi ulusal prestij ve ticaret, krediler, kamu. Tüm bu alanlarla ilgili etkiler aktif olacak. Başak halkın sağlığı, çalışan sınıf, silahlı kuvvetler ve sivil örgütlerle ilgili bir burç olduğu için Jüpiter’in bu alana transitiyle de bu konularla da ilgili yeni kararlar, düzenlemeler getirecek. Ülke haritasında Jüpiter’in yönettiği evler ve yerleştiği alan itibariyle çok büyük zarar almamasına rağmen transit Satürn ve transit Mars’ın kavuşumundan dolayı bizleri zor bir Ağustos ayı bekliyor.

Tüm bu yaşadıklarımıza, yaşayacaklarımıza… neden olan MARS 5 Ağustos’da natal Ay ile uyumsuz açısından dolayı bu ülkede yaşayan insanlar, kalabalıklarla bağlantılı gergin bir gün yaşanacağa benziyor. Özellikle 20 Ağustos’tan sonra Satürn ve Mars’ın derecelerinin birbiri yaklaşması ve 24 Ağustos 2016 tarihinde 15 derece ile kavuşum yapmaları Jüpiter’in pozitif enerjisini gölgeleyerek ülkemizde olayları şiddetlendirecek. Eylül ayındaki Aslan burcundaki tutulma ile de her şeyin gün yüzüne çıktığı enerjiler altında olacağız. Ayrıntılı yazımı Eylül ayında sizlerle paylaşacağım.

Peki sonrası dediğinizi duyar gibiyim. Maalesef Ağustos- Aralık ayları için sizlere umut vaat eden şeyler söylemek de zorlanıyorum. Bu zaman dilimi sadece ülkemiz için değil tüm dünya için sarsıcı etkiler barındırıyor. Bu tarihleri sizleri üzmek için değil mesleğim gereği yapıyorum. Bizler ne yapmalıyız, değiştirebilir miyiz? Bir çok danışanım bana neden bunları yaşıyoruz, astrolojik olarak açıklar mısınız? diye soruyor. Ben de astrolojik olarak 17 Nisan 2016 tarihinden sonra Mars’ın Retro hareketiyle düşmanlık besleme, gizlice, sinsice zarar verme eylemleri arttı yani tüm bunların başkahramanı Mars diyorum. Spiritüel olarak yaşadıklarımızın nedeni ise, değişim, dönüşümü kabul etmek ve birçok şeye uyanmamız ve kendi hayatımızın kumandasını ele geçirmemiz için diyorum. Ama emin olun güzel hatta çok güzel astrolojik yorumlar yazacağım günlerde gelecek. Ben yazarken heyecanlanacak sizler de okurken fazlasıyla mutlu olacak bir an önce yaşamak için gün sayacaksınız.

Büyümek her zaman sancılı olur. Dağılmayın lütfen, hep birlikte el ele verip bugünleri de aşacağız.

Namaste ♥

Vedik Astrolog

Ebru Cinek

Vedik Astroloji hakkında detaylı bilgi için; Ebru Cinek’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar 0