15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Alfa Romeo Stelvio

Kemal Kayaoğlu
8 Aralık 2016

Stelvio, Alfa Romeo markasının yüz yıllık tarihinde üretilen ilk SUV model olma özelliği taşıyor. Los Angeles Otomobil Fuar’ında tanıtılan otomobil Yeni model etkileyici tasarımı, performansı ve teknolojisi ile Alfa Romeo ruhunu ileriye taşıyor. Markayı dünya çapında en çok arzulanan markalardan birisi yapan özellikler olan İtalyan stili, inovasyon, modern motorlar, başarılı ağırlık dağıtımı, benzersiz teknik çözümler ve olağanüstü güç/ağırlık orantısı, Stelvio modeliyle daha da öne çıkıyor.

Alfa Romeo’nun Modena’daki prestijli mühendislik merkezinde geliştirilen Stelvio SUV, modelin üretimi için güncellenen Cassino fabrikasında üretilecek. Markanın en başarılı modellerinden yeni Giulia da burada üretiliyor. Stelvio SUV kullanıcılarına saf Alfa Romeo spor stili, üst düzey performans ve SUV segmentinde benzersiz teknik ve teknolojik donanım seviyeleri sunuyor. Alfa Romeo’nun yeni SUV’si en usta sürücüler için dahi heyecan verici ve canlandırıcı bir sürüş deneyimi vaad ediyor. Stelvio geçici İtalya’nın en yüksek, Avrupa’nın ise ikinci en yüksek dağ geçidi. 20 km’lik bu geçitte 75 viraj, nefes kesici manzaralar ve baş döndürücü hızda 2758 metreye kadar yükselen bir rakım var. Uzun yıllar boyunca şampiyon bisikletçiler ve otomobil yarışçıları burada ter dökmüş. Geçit savaş zamanlarında önemli bir stratejik nokta olmuş, bugün ise turistleri kendisine çekiyor. İlhamını bu heyecan verici geçitten alan Alfa Romeo Stelvio da benzersiz sürüş keyfi ve İtalyan stilini SUV segmentine taşıyor.

Alfa Romeo Stelvio

Stelvio, ismini İtalya’nın en yüksek dağ geçidinden alıyor.

Alfa Romeo Stelvio

İtalyan stili, dikkat çekici ebatlar, sadelik ve yüksek kalite yüzeyler Stelvio’da birleşiyor.

Alfa Romeo Stelvio

510 hp 2.9 litre V6 BiTurbo benzinli motor Ferrari’nin teknik bilgi birikimi ve ustalığı ile yaratılmış.

Alfa Romeo Stelvio

Dört çekişli Q4 teknolojisi otomobilin sürüş dağılımını anlık olarak gerçekleştirmek üzere tasarlanmış.

Alfa Romeo Stelvio

Benzersiz, çığır açan teknik çözümler, azami çekiş kontrolü sağlayan Torque Vectoring teknolojisi ve her yol yüzeyinde fren mesafesini azaltabilen entegre fren sistemi Stelvio’yu daha konforlu ve güvenli kılıyor.

Alfa Romeo Stelvio

AlfaLink süspansiyon, mükemmel ağırlık dağılımı ve olağanüstü güç – ağırlık orantısıyla Stelvio heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio’nun motor serisinde 280 hp gücünde 2.0 litre turbo benzinli motorun da yer alacağını onayladı. Bu motorla birlikte 8 kademe otomatik vites sunulacak.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0