15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Aşk Hayatınıza Yeni Bir Denge Getirmek İster Misiniz?

Ebru Cinek
22 Eylül 2016

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur. (J. Christophe)

18 Eylül 2016 tarihinde Terazi burcunda transitine başlayan aşk, sevgi, cinsellik, konfor lüks, para…  alanlarından sorumlu olan  gezegen Venüs 13 Ekim 2016 tarihine kadar tüm parlak enerjisini bizlere yansıtmak için var gücüyle çalışacak. Peki bu zaman diliminde hayatımızda aşk, sevgi, ilişkiler hatta maddi alanlarda mutluluğu yakalamak için neler yapmalıyız?

Venüs hayatın konfor alanlarını seven, yaşamın daha çok dünyevi tarafı ile ilgilenen bir gezegendir. Venüs, diğer insanlarla ilişki kurmamızı, sevgiyi alıp vermemizi ve çekim gücümüzü de gösterir. Kadın ya da erkek farketmez doğum haritasına baktığınız da  Venüs’ün yerleşimi kişinin aşk ve evlilik hayatındaki potansiyelini ortaya koyar. Özellikle erkek doğum haritalarında Venüs’ün yerleşimine  bakarak partnerine sadık kalır mı? Aşk hayatında romantik mi? ya da mantığı duygularının önüne mi geçiyor? Daha birçok özelliğini detaylı görebiliriz. Tabii her zaman doğum haritalarında doğru analiz bütününe bakılarak yapılır. Ama yine de Venüs’ün haritadaki gücü önemlidir.

Ağustos ayından itibaren Venüs’ün güçsüz olduğu Başak burcundaki transiti, Eylül ayında ki tutulma derken ilişkiler adına gökyüzünden zayıf enerjiler yansıdı. Yüzleşmeler, hayal kırıkları, ilişkilerdeki kurban rolü… daha birçok negatif enerji hepinizi az ya da çok etkiledi. 18 Eylül itibariyle başlayan transit ile Venüs ilişkilerde dengeyi tekrar oturtmak için belki de kendini affettirmek için kısa bir şans vermek istiyor.

Venüs Terazi burcunda ilerlerken ilişkilerinizde uyumu, ahengi, eşitliği ve adaleti yeniden sağlamanız için büyük bir fırsat olabilir. Özellikle bu transitte dikkati çeken Vedik astroloji sistemine göre oluşan papa kartari yoga yani Venüs iki tane malefik dediğimiz doğal zararlı gezegen olan Satürn ve Güneş’in arasında sıkışmasıyla aşk, evlilik hayatınızda zor bir makas oluşturacak. Oluşan bir düzenle ilişkinizde sıkıştığınızı, hareket alanınızın iyice daraldığını hissedebilirsiniz. Ama her şeye rağmen partnerinize o tuttuğunuz hesap defterini göstermek ve bunları konuşmak için doğru zaman. Aynı zamanda bu dönemde sosyal ortamlara girmek, uzun süreden beri görüşmediğiniz kişilerle barış ortamı sağlamak, uzlaşmak için de uygun bir dönem.

Özellikle 2-4 Ekim 2016 tarihleri arasında Venüs’ün Ay ile birlikte kavuşum yapması ile duygu durumunuz değişken ve karşı tarafın düşüncelerinden daha yoğun etkileneceği için bu tarihler hariç ilişkinize yeni bir form vermek için çaba sarf edin. Bugüne kadar ilişkide kendinizi adadığınız konular, partnerinizin negatif yönlerini görmezden gelip kabullendiğiniz alanların hepsini bu transit etkisiyle hissedebilirsiniz. Hatta bunların dozunu abarttığınızı siz de fark edip şaşırabilirsiniz.

2016 yılındaki gökyüzünden gelen genel mesajı tekrar edip duruyorum. Ruhsal Uyanış! Kendi yaşam alanlarınızdaki sorumlulukları alıp doğum anı itibariyle sizlere verilen gücünüzü tekrar ortaya çıkarabilirsiniz. Bugüne kadar ilişkilerinizde yaşadığınız baskı, korku, adaletsizliklerin hepsinin artık su üstüne çıkmasından, partnerinizle yüzleşmekten korkmayın. Değişin, dönüşün.

Namaste

Yorumlar 0