15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Atkı Bağlama Teknikleri

Kemal Kayaoğlu
28 Aralık 2016

Kış soğukların yaşadığımız bu zamanlarda çoktan atkı kullanmaya başlamışsınızdır. Peki iyi tasarıma sahip o sevdiğiniz atkınızın sizi sıcak tutması dışında giyiminizi tamamlayacak bir aksesuar olarak kullanmayı düşündünüz mü? Atkınızla soğuk havalara meydan okurken aynı zamanda şık görünmenizi sağlayacak farklı atkı bağlama tekniklerini inceliyorum.

Bize göre şıklık detaylarda gizlidir. Burada konumuz olan atkı da giyiminizi detaylandırmada işimize çok yarayacak bir eleman. Aynı iki atkıyı iki farklı insana verirsiniz ve biri diğerine göre kıyafetine uyumlu bir teknik bağladığı için sizin gözünüze o insan daha şık görünür. Evet, elimizdeki aksesuarların ne olduğu çok önemli ama burada daha mühim olan bir şey varsa o da nasıl kullanıldıklarıdır. Zevkinize göre dışarıda bulabileceğiniz farklı kumaş ve tasarımda binlerce çeşit atkı bulunmaktadır.

Aşağıdaki 7 farklı teknikten size o günkü giyiminize en uygun olanı seçin ve deneme yanılmayla atkı bağlama pratiği yapmaya başlayın.

atki_1

Atknın kullanılabileceği en basit ve doğal şeklidir. İster ceket ya da montunuzun dışında bırakın, isterseniz de gövdenizi sıcak tutması için içine sokun.

atki_2

Boynunuzun etrafında biri kere dolaştırıp rahat bir görünüm için hafif gevşek bırakabilirsiniz.

atki_3

Özellikle uzun atkılarda işe yarayacak olan boyun etrafını iki kere sararak soğuktan daha iyi korunabilirsiniz.

atki_4

Gövdenizin orta kısmını detaylandıran bu teknik ile gayet şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

atki_5

Atkınız illa vücudunuz önünde sallanıcak diye bir kural yok. Yukarıdaki 2 numaralı tekniğin aynısını sadece tek fark olan, atkının uçları sırtınıza düşecek şekilde uyguluyoruz.

atki_6

En çok tercih edilenlerden biri olan bu teknik ile atkıyı katlayıp kendi içinden geçiriyorsunuz. Böylece hem boynunuz soğuktan korunuyor, hem de şık bir görünüm sağlıyor.

atki_7

Diğer tekniklere göre nispeten daha uğraş gerektiren bu teknik ile kıyafetinize gerçek anlamda katkıda bulunuyorsunuz. Hem düzenli hem de simetrik bir görüntü sağlıyorsunuz.

Atkı Bağlama Teknikleri

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0