15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Belirgin Buklelerin Sırrını Keşfedin!

Sena Öğüt
1 Aralık 2016

Kıvırcık saçlar kendi kurallarıyla yaşar. Diğer saç tiplerine oranla daha özenli bakıma ihtiyaç duyar. Kıvırcık veya dalgalı saçlar kurumaya, elektriklenmeye ve matlaşmaya oldukça meyillidir. Ama doğru teknikleri uyguladığınız zaman her gün saçlarınızın en güzel günü olur!

Sizler için belirgin buklelerin sırrını araştırdık ve kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç teknikle saçlarınızın hiç olmadığı kadar bakımlı görünebileceği yöntemleri bir araya getirdik! Bu teknikler gözünüzü korkutmasın çünkü oldukça basit uygulanabilecek adımlardan oluşuyor. Keşfetmeye var mısınız? Okumaya devam edin…

1. Şampuan kullanımını azaltmalısınız.

belirgin-bukleler-için-öneriler-popvizyon

Burada şampuan kullanımını tamamen bırakmaktan bahsetmiyoruz. Sadece her zamanki kullanım oranınıza göre bir miktar azaltmalısınız. Haftada bir kez şampuan kullanmak buklelerinizin daha belirgin olmasına yardımcı olur. Şampuan yerine hafta boyunca saçlarınızı saç kremi veya maske yardımıyla da yıkayabilirsiniz. Böylece ağırlık hissini ortadan kaldırmış olacaksınız aynı zamanda da saçlarınıza nem kazandıracaksınız.

2. İpek yastık kılıfı kullanın.

belirgin-bukleler-için-öneriler-1-popvizyon

Pamuk yastık kılıfı saçlarınızdaki nemi absorbe edebilir. Aynı şey vücudunuz için de geçerlidir. Saten veya ipek yastık kılıfları saçlarınızın birbirine karışmasını ve arapsaçı kıvamına gelmesini önler. Böylece sabah uyandığınızda buklelerinizin belirginliğini koruduğunu göreceksiniz.

3. Yoğun nemlendirme özelliği olan saç kremi veya maskelerini tercih edin.

Red Hair. Woman with Beautiful Curly Hair

Yoğun yapıdaki saç kremleri, maskeler veya şampuan öncesi saç bakım kremleri duş rutinimizin olmazsa olmazı. Çünkü kıvırcık saçlar kurumaya en çok meyilli olan saç tipleridir. Sebebi ise saçımızdaki doğal yağların saçlarımızın yapısı sebebiyle diplere ulaşmasının zor olmasıdır. Bu yoğun yapıdaki ürünlerle saçlarınıza nemi hapsedebilir ve daha sağlıklı bukleler elde edebilirsiniz.

3. Saçlarınızı havlu yerine bir tişört yardımıyla kurulayın veya sarın.

belirgin-bukleler-için-öneriler-9-popvizyon

Saçlarınızı havluyla kuruladığınız günlerde ne kadar çok elektriklendiğini hiç farkettiniz mi? Daha fazla bu işkenceye maruz kalmayın! Herhangi bir tişört veya mikrofiber bir bez yardımıyla saçlarınızı kurularsanız buklelerinize zarar vermeden fazla suyu almış olursunuz.

4. Saçlarınız kuruyken asla taramayın.

belirgin-bukleler-için-öneriler-10-popvizyon

Kıvırcık saçları kuruyken taramak, saçları kırmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Bunun yerine saçlarınızı duşta saç kremi uyguladıktan sonra geniş aralıklı bir tarakla taramanız çok daha iyi bir yöntemdir.

5. Bakım yağlarını atlamayın.

belirgin-bukleler-için-öneriler-3-popvizyon

Kıvırcık saçlı kadınların bir diğer şikayeti de saçlarının yeterince parlak görünmemesidir. Bunun sebebi de dalgaların ve karışık saç yapısının saçtaki parlaklığı bir nevi gizlemesi olabilir. Saçlarınızın daha parlak görünmesi için zeytin yağı, hindistan cevizi yağı ve hint yağını bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

6. Kırıkları aldırmak şart!

Smiley model in hairdressing salon

Saçlarınızın yapısından dolayı kırıklar göze batmayabilir ama temizletmediğiniz kırıklar saçlarınızın ve dolayısıyla buklelerinizin sağlıksız görünmesine sebep olur. Kuru kesim tercih etmeniz, saç boyunu ayarlamanızda size yardımcı olacaktır.

Belirgin Buklelerin Sırrını Keşfedin!

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0