15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Beyaz Rengin Saflığını & Güzelliğini Mekanlarınızda Yaşayın!

Sevinç Ormancı
6 Temmuz 2016

Bayram geldi! Güzel, saf dileklerin ve temennilerin olduğu bayramlar hepimiz için özeldir. Bu bayram sizler için seçtiğimiz yazı beyaz rengin saflığında var olan güzellikler, iç mimari- tasarımlar. Beyaz, tek bir renk değil tüm renklerin olduğu ve içinde var olan, dışarıya yansıttığı ışıkla çevremizi aydınlatır. Bütün renkleri içerisinde barındıran, saflığın ve temizliğin simgesidir. Soğukkanlılığı, asaleti, masumiyeti, sadeliği, barışı temsil eder. Huzur ve güven verir. Aynı zamanda insana hem güven veren hem hüzün veren dertlerini ve sıkıntılarını unutturduğu kadar hatırlatan bir yanı da vardır. Tüm renkleri içinde barındırdığı için mi bilinmez beyaz renk diğer renklere oranla daha fazla tercih edilen bir renktir. Sadece çok aydınlık olduğu ve göz kamaştırdığı için mekanlarda zaman zaman denge için arada koyu, canlı renklere ihtiyaç duyar.

beyaz 2

İçinde barındırdığı ışıktan ötürü beyaz renkle boyanan mekanlar daha geniş ve ferah olarak algılanır. Bu etkisinden dolayı, özellikle dar mekanlar da, banyo, mutfak ve misafir odaları için uygun bir tercih olabilir. Bütün renklerle uyum sağlayan, tamamlayıcı ve dengeleyici bir renk olarak diğer mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Işığı yansıtan beyaz renk, az ışık alan mekanlar için de uygundur. Aynı zamanda beyazın şıklığı da tartışılmazdır. Sizler için yapmış olduğumuz beyaz renkle tasarlanmış seçimler, modern tasarımdan klasik çizgileri bir arada görebileceğimiz bir tablo içinde toplanmıştır. Kış mekanlarında tercih edilse de beyaz renk yazın da en tercih edilen renktir.

beyaz 5

beyaz tablo

Beyazın saflığında, güzelliğinde nice nice barış ve sevgi dolu bayramlara hep beraber…

Yazının devamı için www.archisections.com a bakabilirsiniz..

 

Yüksek Mimar / İç Mimar Sedeko Mimarlık / Archisections.com sahibi / İKÜ Öğretim Görevlisi / Doğa ve Hayvansever / Feng Shui uzmanı
Yorumlar 0