15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000
anadolu sağlık lazer liposuction

Bölgesel Kilolarınıza Veda Edin!

Merve Ergüzel
26 Mart 2016

Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma sorunlarından kurtulamayanlar için lazer liposuction yöntemi, hem yağları atıyor hem de ciltte sıkılaşma sağlayarak sarkmaları önlüyor.

Mevsimi “hafif” geçirmenin en acısız yolu! LAZER LIPOSUCTION

Yaz döneminde fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri haliyle zayıflama telaşı sarıyor. Özellikle bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak isteyenler, cerrahi yöntemlere başvurarak yazı daha hafif geçirebiliyorlar. Diyet ve spora rağmen bölgesel kilolarını atamayanlar için normal liposuction yöntemine oranla çok daha acısız ve avantajlı bir yöntem sunan lazer liposuction, son dönemin en sık kullanılan yöntemlerinden biri. Lazer liposuction yönteminin son derece güvenli, kolay ve çok başarılı sonuçlar veren bir yöntem olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, liposuction denince akla gelen ağrılar ve morlukların bu yöntemde en aza indirgendiğini söylüyor ve ekliyor: “Düzgün bir fizik için yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman özellikle göbek, bel, basen ve diz çevresindeki fazlalıklardan kurtulmak liposuction yöntemiyle mümkün.”

bolgesel-zayiflama

 DOKULARA ZARAR VERMİYOR

Lazer liposuction yönteminin avantajlarına değinen Prof. Dr. Duman, yöntemin lokal anestezi ile küçücük bir delikten girilerek yapıldığını belirterek “Bu yöntem hem hastayı yormuyor hem de doku zararını minimuma düşürüyor” diyor. Prof. Dr. Duman yöntemin en önemli avantajlarını, normal liposuction ile kıyaslanamayacak kadar az travmatik olması, operasyon sonrası dönemde ağrı, ekimoz, morluk, ödemin minimal olması ve hastanın kısa sürede normal yaşamına dönebilmesi olarak sıralıyor.

 CİLDİ SIKILAŞTIRIYOR, SARKMALARI ENGELLİYOR

Lazer liposuction yönteminin en önemli özelliğinin sıkılaştırıcı etkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Duman, “Yöntem kolajene etki ederek ciltte sıkılaşmayı sağlıyor ve sarkmaları önlüyor, hatta sarkmaları düzeltiyor” diyor. Aynı zamanda lazer liposuctionın boyun (gıdı), kol, karın, bacak içi kısmı ve dizler gibi sarkma eğilimi olan bölgelerde kullanımının son derece etkili olduğunu da hatırlatıyor.

bi

 İNCECİK AYAK BİLEKLERİNE KAVUŞTURUYOR

Liposuction yönteminin özellikle kalın ayak bileğinden şikayet eden kadınlar için de güzel sonuçlar verdiğini anlatan Prof. Dr. Duman, “Ayak bileği kalın olan kadınlarda uygulama ile aşil tendonunu ortaya çıkarıyor, kadınların en feminen yerlerinden biri olan ayak bileğini yeniden şekillendirebiliyoruz” diyor. Ayak bileği inceltmenin diğer işlemlerle aynı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Duman yapılan estetik işlemi şu sözleriyle anlatıyor: “Bölgeye tumescent sıvı verip, yağ dokusunun ayrışması ve lokal kanama kontrolünü sağladıktan sonra lazer ile yağ dokusunu parçalıyor ve daha sonra bu parçalanmış dokuyu bir boru vasıtası ile dışarı alıyoruz. Lazerin bu bölgedeki üstünlüğü, travmaya hassas olan bu bölgede minimal hasar ile maksimum güzel sonuç elde etmemizi sağlaması.”

“Düzgün bir fizik için yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman özellikle göbek, bel, basen ve diz çevresindeki fazlalıklardan kurtulmak liposuction yöntemiyle mümkün.”

Estetik - haluk duman

Anadolu Sağlık Merkezi / Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Haluk Duman

Daha fazla bilgi için Anadolu Sağlık Merkezi websitesi www.anadolusaglik.org‘u ziyaret edebilir veya 444 4 276 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0