15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Değişimin Başlangıç Noktası; Biziz

Ebru Cinek
4 Temmuz 2016

Güneş, kendinin çok bilge ve güçlü olduğuna inanıyordu. Aynı zamanda onun gücüne başka hiçbir şeyin meydan okuyamayacağını düşünüyordu. Ama Güneş kendisinin sonsuza kadar yaşamak için yaratıldığını, ne kadar güçlü ve kibirli olursa olsun kendini sonsuza kadar yalnız hissedeceğinin farkındaydı. Başlangıçta bu onu üzmüyordu, ama binlerce, on binlerce yıl geçtikten sonra Güneş’in kibri azalmaya başladı. Hala gökyüzündeki en güçlü varlık olduğunu biliyordu, ama daha önce hiç hissetmediği bir şey hissetmeye başlamıştı. Zamanın başlangıcından beri ilk kez, Güneş kendini yalnız hissetti. Ve bu yalnızlık onun daha önce hiç duymadığı bir acı duymasına neden oldu. Güneş ilk kez, kibrini beslemekten başka hiçbir işe yaramayan gücünün, sıcaklığının ve enerjisinin değersiz olduğunu anladı.

Sun-and-Zodiac

Yaşadıklarımızı düşününce sizlere mitolojik bir hikâyeden alıntı yaparak ‘’Merhaba’’ demek istedim.

Parlak ve yakıcı bir gezegen olan Mars’ın Haziran sonunda Terazi burcunda direkt hareketine geçmesi ile yaşanan olayların hepimizi fazlasıyla üzdü, deldi geçti. Astrolojik olarak bir gezegenin ‘’station’’ dediğimiz durduğu pozisyon her zaman çok önemlidir. Çünkü gezegen ‘’ ben durdum, her şey benden sorulur’’ der. Ve bu gezegende Mars olunca yaşananlar çok acı. Gökyüzünü incelerken sizler kadar üzülüyor, yazarken de çok zorlanıyorum. Ne zaman azalacak, bitecek sorunuza ise… yakın tarihler için ülkemiz, global için maalesef olumlu şeyler söyleyemiyorum L Özellikle 12 Temmuz’da Mars’ın kendi ev alanı Akrep burcuna geçmesi ile sıcak bir zaman dilimine başlayacağız. 19 Temmuz da Oğlak burcunda yaşayacağımız Dolunay’ın etkisiyle de aşırı duygusal tepkiler vereceğimiz enerjiler ortaya çıkabilir. Tutulma enerjileri 5 gün öncesi ve sonrasında etkilerini gösterdiği için bu Dolunay’da Ay’ın güçlü konumu ve Merkür ile kavuşumundan dolayı hem zihninize hem bedeninize şifa getirebilecek meditasyon, nefes… gibi çalışmalarla enerji akışınızı rahatlıkla düzeltebilirsiniz ki bu zaman dilimlerinde hepimizin buna fazlasıyla ihtiyacı var.

Astrolojide yıllık analizler yapılırken bakılan en önemli noktalar Jüpiter, Satürn gibi ağır hareket eden dediğimiz gezegenlerin yıl içindeki hareketleri ve tutulma dereceleridir. Çünkü bu hareketler 1 yıllık döngüyü ortaya çıkarır. Kişisel doğum haritalarınızda ise ne zaman bir gezegeninizin tutulma derecelerine yaklaşırsa o alanda bir olay ortaya çıkar. İşte bu nedenle bu ayın önemli gezegen hareketlerinden biri de Jüpiter’in Temmuz ayının ilk haftası itibariyle 9 Mart 2016 tarihinde yaşadığımız Güneş tutulmasının derecesine gelmesi!

Jüpiter 2015 yaz ayları itibariyle başlayan 1 yıldır Aslan burcundaki misafirliği ile hepinizin hayatında bir çok değişim yaşandı. Kiminizin cömertliği arttı kiminizin egosu, bencilliği… özellikle Ocak 2016’dan sonra da doyumsuz, açgözlü, dünyevi hayatla ilgili karmik düğümümüzle kavuşumu ile de yaşam alanlarınızda olumlu, olumsuz her şeyi aşırı büyüdü. Ülkem için 3. Ev transiti ile komşuları, eğitim, öğretim gibi alanlarda değişimler yaşandı. Jüpiter’in 11 Ağustos 2016 tarihinde Başak burcuna transiti ile hepimiz için yeni 1 yıllık bir döngü başlıyor. Bu konuda ayrıntılı yazımı Ağustos ayında sizlerle paylaşacağım. Şimdi konumuza geri dönecek olursak Jüpiter’in tutulma derecesine yaklaşması ile birlikte hepimizin birbirimize karşı daha duyarlı, anlayışlı olmamız gereken zamanların geldiğine işaret ediyor. Aslında hepimizin iç dünyasında olup bitenleri ortaya çıkarma zamanları. Dış kabuğunuzu kırıp sevgiye, ilgiye, yardıma ihtiyacınızın olduğunu dürüstçe açıklamalısınız. Belki de çektiğiniz acıya son verebilecek birileri size yardım elini uzatır. Ya da siz birilerine yardım edersiniz, böylece kendinizi daha huzurlu hissedersiniz. Aynı tarihlerde Venüs’ün de Yengeç burcu transitinin başlamasıyla bir hayli duygusal olduğumuz hatta ‘’sulu göz’’ dediğimiz insan tipine dönüşebiliriz. Bu arada bu ay gökyüzünde birçok gezegenin su grubunda toplanmasıyla deniz yoluyla seyahatlerinize özellikle yaz aylarınızda olduğumuz şu günlerde içtiğiniz su dahil deniz, havuz gibi su ile bağlantılı tüm aktivitelerinizde dikkatli olmanızı da öneririm. Venüs demişken aşk hayatınızda ise ilişkide ki eşitlik, sevgide aradığınız güvenlik arayışı, korumacı taraflarınız gibi konular ana başlıklarınız olacak. Venüs’ün 7-31 Temmuz arasındaki Yengeç burcu transitinin aşk hayatınıza yansımasının pozitif olmasını istiyorsanız , ilişkinizde partnerinizin güçlü mü yoksa size muhtaç olan biri mi olmasını istiyorsunuz ? Öncelikle buna karar vermelisiniz! Aksi takdirde sürekli aşk acısı çekebilir, yanlış aşklara yelken açabilirsiniz L Bu arada sevginizi ifade etmekte de korkmayın, kimse sizinle alay etmez. Tam yeri gelmişken astroloji sayesinde insanları yargılamamayı öğrendim. Doğum haritasına bakıyorum ve doğarken onun payına da … bu düşmüş diyorum. Ama danışanıma irade gücümüzü de hatırlatarak Vedik Astrolojinin büyük ışığıyla ona kendi gemisinin kaptanı olma şansını göstermeye çalışıyorum.

fmcap07412

Gökyüzü etkilerine bakacak olduğumuz da belki birçoğunuz Temmuz ayını sevmedim diyebilir L Doğum haritam ve yaşadığım dönem olumsuz olmasa da ben de bu ülkede yaşayan bir birey olarak ve her zaman unutmadığım ‘’hepimizin bu evrende birbirimize enerjisel olarak bağlı olduğu’’ gerçeğinden yola çıkınca laf aramızda galiba ben de hoşlanmadım. Hepimiz bu dünyaya öğrenmek, gelişmek ve ruhumuzu büyütmek için geldik. 2016 yılının başlığı ‘’Ruhsal Değişim’’ olduğu için her ne kadar sancılı olsa da değişimi, dönüşümü kabul etmeliyiz. Hep söylüyorum bunu kabul etmeyenler için 2017 yılı çok daha zor geçecek. Bu arada umudunuzu sakın yitirmeyin, korkmayın gökyüzünden 2017 yılı ve sonrası çok daha olumlu enerjiler gelecek. Ülkemizin geleceği güçlü konum beni şimdiden heyecanlandırıyor!

Hepimiz iyi şeyler duymak, görmek, yaşamak istiyoruz. O zaman değişimin başlangıç noktasının kendimiz olduğunu unutmadan yaşayalım. Her şekilde birbirimizi suçlamak yerine şefkat göstermeyi, affetmeyi seçmeliyiz. Unutmayın iç dünyamızda ne yaşıyorsak, dış dünyamıza da o yansıyor!

Namaste ♥

Yorumlar 0