15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Dişlerinizi Beyazlatmanın 5 Doğal Yolu

Büşra Düzyol
14 Eylül 2016

Yapılan bir ankette genel kadın çekiciliğinin %71’i; genel erkek çekiciliğinin %58’i etkileyici beyaz dişlerden geçiyor. Düz, beyaz ve bakımlı dişlerin etkileyiciliği su götürmez bir gerçek. Siz fırçalama konusunda çok hassas olsanız da istediğiniz beyazlığa ulaşamıyor olabilirsiniz. İşte dişlerinizi bembeyaz yapacak 5 doğal yöntem:

1.Muz kabuğu

muz

muz

Kulağa ilginç gelebilir ama hiçbir zararı olmayan lezzetli bir yöntem! Yaklaşık bir dakika boyunca bir muz kabuğunun içi ile dişlerini tek tek ovalayın. 10 dakika bekletin. Sonra, kuru bir diş fırçası alın ve fırçalama başlayın. Sonucu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

2. Kabartma tozu ve limon suyu

limon

limon

Diş beyazlatmada bir rüya takımı! Karbonatın içine yumuşak bir hamur oluşturana kadar limon suyu damlatın. Sonra da bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var! Her ne kadar bu karışım size harika sonuçlar yaratacak olsa da sık kullanımı diş minelerinize zarar verebilir

3. Hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi

hindistan cevizi

Pürüzsüz ve parlak dişler için kullanan insanların şiddetle önerdiği bir yöntem! Bir miktar hindistan cevizi yağını dişlerinize sürüp 20 dakika bekletmeniz öneriliyor.

4. Çilek

çilek

çilek

Diş beyazlatmanın en lezzetli yolu çilek! Tyra Banks ve Catherine Zeta Jones’un kullandığını söylediği bu yöntem hem çok eğlenceli hem de çok lezzetli. Kuru diş fırçanızın üzerine bir adet çilek koyup yaklaşık üç dakika boyunca dişlerinizi fırçalamanız öneriliyor. Ancak, araştırmalar çileğin, plak gibi yüzeysel pislikleri temizlediği içten bir beyazlık için yardımcı olmadığını söylemekte. Amerikan Odontoloji Dergisi’ne göre çileğin sitrik asit yüzünden aşındırıcı etkisi olduğu bu nedenden dolayı her gün kullanılmaması gerektiği söylenmekte.

5. Elma Sirkesi

elma sirkesi

elma sirkesi

Elma sirkesinin diş lekelerini temizlediğini ve ağzınızda zararlı yaşayan bakterileri öldürdüğünü biliyor muydunuz? Su dolu bir fincanın içine yarım çay kaşığı elma sirkesi koyup ağzınızı iyice çalkalamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise dişlerinizi rahatlıkla diş fırçası ile fırçalayabilirsiniz.

Dişlerinizi Beyazlatmanın 5 Doğal Yolu 

Diyetisyen / Beslenme Uzmanı
Yorumlar 0