15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

‘En Güzel Günlerim Ünlü Olmadan Önceydi’- George Michael

Özkan Özcan
27 Aralık 2016

George Michael Kimdir?

george-michael-2
Asıl adı;  Georgios Kyriacos Panayiotou. Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilen, eski Wham! grubunun iki üyesinden biri olan, 25 Haziran 1963 Londra doğumlu, 25 Aralık 2016′ da hayata gözlerini yuman isim. George Michael, 80′ li ve 90’lı yılların dünyada en önemli müzisyenlerinden biri olarak  müzik tarihinin en popüler şarkılarından biri olan “Careless Whisper” ı solo olarak kaydetmiş Bu şarkı ile inanılmaz bir başarı kazanarak neredeyse bütün dünya listelerinde zirveye yerleşip, George Michael ismiyle özdeşleşmiştir.
1987 yılında ilk solo single’ı “I Want Your Sex” yayınlandı.Bu şarkı “Beverlly Hills Polisi” filminde yer aldı. Ancak sözleri nedeniyle pek çok ülkede sansüre uğradı. Örneğin BBC televizyonu bile bu şarkıyı yayınlamamıştı. 1987 sonuyla 1988 yılı, tamamen George Michael’ın dönemiydi. “Faith” albümünü yayınlamış ve bu albümde yer alan “Faith”, “Father Figure”, “One More Try” ve “monkey” ile müthiş bir başarı yakalamıştı. 35 yaşına gelen şarkıcı bütün dünyada 60 milyon albüm satmış bir isim oldu. Tüm albümleri ise 100 milyonun üzerinde sattı.

‘Sağlığım ve başarıma rağmen, hayatımın en güzel günlerini ünlü olmadan önceki zamanlarda yaşadım.’

Dünyanın en büyük pop yıldızlarından biri olan George Michael özel hayatı ile sürekli gündemde olan bir yıldızdı. Hatta işindeki başarısının bile önüne geçtiği dönemler olmuştu.
‘Hayatımın en mutlu günleri okuldan ayrılıp iki işte birden çalıştığım günlerdi! Sinemada yer gösterici olarak çalışıyordum. Bu işte çok iyiydim, sürekli gülümserdim. Bunun dışında DJ’lik yaparak haftada 70 pound para kazanırdım. Okuldayken tatil dönemlerinde de inşaat işlerinde çalışırdım bir kaç pound’a. Bunlar benim için büyük paralardı o zamanlar. Bunlar kendi hayatıma sahip olabilmemi sağlamıştı’
George Michael-3
“Keder en olgun histir. Bu sorunun ne zaman başladığını tam olarak belirtmek gerekirse, bu da beni olgunluğa taşıyan ilk adım olan Anselmo’nun HIV taşıdığını öğrendiğimde olmuştu. Gerçek dışı gibi geliyordu. Bu olay, benim ölümle ilk kontağımdı ve beni olgunluk basamağına taşıyan şeydi. Ve bu andan sonra dönülemeyecek bir yoldaydım artık…” demişti yıllar önce. Ne kadar mutlu gözükse de, adeta gerçek mutluluğun yalnızca ün ve parayla sağlanamayacağının bir ifadesi gibiydi bu demeci de…

George Michael’ın menajeri ünlü şarkıcının pazar günü Oxfordshire’daki evinde yaşamını yitirdiğini duyurdu. George Michael, 53 yaşındaydı.

Yorumlar 0