15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

En İyi 10 Yılbaşı Filmi

Özkan Özcan
30 Aralık 2016

Eğer siz de yeni yılı evde karşılayayım, soğuk kış günlerinin tadı evde çıkar, mısırımı patlatıp, şöyle kurulup koltuğuma, arkadaşlar, eş dostla zevkle, huzurlu bir gece yaşayayım derseniz, size bu geceye özel keyifli ve eğlenceli film önerilerimiz var. Sizin için geçmişten bugüne 10 filmden oluşan seçenekleri karşınıza derledik. Buyrun seçim size kalmış. İçlerinden birini seçin ve tadına varın.

CADDEDEKİ MUCİZE (MIRACLE ON 34TH STREET) 1947

noel

Yönetmen: George Seaton Oyuncular: Edmund Gwenn, Maureen O’Hara, John Payne, Natalie Wood
Konusu: Susan Walker (Natalie Wood) bir mağazada çalışan Kris Kringle’ın (Edmund Gwenn) gerçek Santa Claus (Noel Baba) olduğunu iddia ediyor ve hatta bunu kanıtlamaya da çalışıyor. Oscar ödüllü bu komedi fantazisi 1973’te televizyon için 1994’te sinema için yeniden çekildi.

TATİL (THE HOLIDAY) 2006

The_Holiday

The Holiday, başrollerini Kate Winslet ve Cameron Diaz’ın paylaştığı 2006 yapımı romantik komedi türünde bir Nancy Meyers filmi.

Konusu: Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur.

ÇILGIN AİLE YILBAŞI TATİLİNDE (CHRISTMAS VACATION) 1989 

christmas-vacation-christmas-eve-dinner
Yönetmen: Jeremiah S. Chechik Oyuncular: Chevy Chase, Beverly D’Angelo, Juliette Lewis
Konusu : Noel zamanı. Griswoldlar geleneksel aile kutlamaları için hazırlık yapıyorlar. Fakat Clark, karısı Ellen ve 2 çocukları için her şey o kadar da kolay değildir. Clark’in kötü şansı misafirleri ile devam etmektedir. Fakat yakında Noel’den kazançlı çıkacağına da inanmaktadır.
EĞLENCELER OTELİ (WHITE CHRISTMAS) 1954
Eğlenceler Oteli
Yönetmen: Michael Curtiz Oyuncular: Bing Crosby, Danny Kaye, Rosemary Clooney
Konusu: İki yetenekli dansçı savaştan sonra bir araya gelerek gösteri dünyasına girerler. O kış gruplarına bayan elemanlar da katarak Noel’i geçirmek üzere Vermont’a giderler. Asıl macera, otelin sahibinin maddi zorluklarla boğuşan eski bir ordu komutanı olduğunu keşfetmeleriyle başlar.

BIR YILBAŞI HİKAYESİ (CHRISTMAS STORY) 1983

a-christmas-story
Yönetmen: Bob Clark Oyuncular: Peter Billingsley, Melinda Dillon, Darren McGavin
Konusu: Dokuz yaşındaki Ralphie, yılbaşı hediyesi olarak Daisy Brand Red Ryder 200 atış kapasiteli havalı tüfeğin hayalini kurmaktadır. Ne yazık ki annesi gözüne zarar vereceğini söylerek bu hediyeye karşı çıkmakta, Ralphie de bu tüfeği elde etmenin yollarını aramaktadır. Küçük kardeş Randy ise ayrı bir eğlence kaynağıdır. Aile babası yaşlı adam Mr.Parker ise radyo yarışmasından kazandığı enterasan ödülle gurur duymakta, herkesin bunu görebileceği şekilde sergilemek istemektedir.

YENİ YIL ŞARKISI (A CHRISTMAS CAROL) 2009

Scrooge (JIM CARREY) left, TINY TIM (Gary Oldman), right

Yönetmen: Robert Zemeckis Seslendirenler: Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth

Konusu: Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge’a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.

YENİ YIL (NOEL) 2004

NOEL, Susan Sarandon, Daniel Sunjata, 2004

Yönetmenliğini Chazz Palminteri’nin yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Susan Sarandon, Penélope Cruz, Paul Walker yer alıyor.

Konusu: Hayattan bezmiş şekilde yaşayıp giden ve mucize arayışında olan beş New Yorklu’nun bir Noel arifesinde kesişen ve Noel’in büyüsüyle hareketlenen yaşamları çevresinde gelişen, sevgi, bağışlama, umut ve mucizeler üzerine bir film.

BİR NOEL AKŞAMI (UN CONTE DE NOËL) 2008

UN CONTE DE NOEL, (aka A CHRISTMAS TALE), Jean-Paul Roussillon, Chiara Mastroianni, Thomas Obled, Emile Berling, Clement Obled, 2008. ©IFC Films

Yönetmen: Arnaud Desplechin Oyuncular: Catherine Deneuve, Jean-Paul Roussillon

Konusu: Noel günü, Junon ve kocası Abel, oyun yazarı kızları Elizabeth, asabi, alkolik oğulları Henri ve en küçükleri Ivan ile yaşanan zaman zaman dramatik, zaman zaman eğlenceli hikayelerle dolu bir film.

AİLE BABASI (THE FAMILY MAN) 2000

the-family-man
Yönetmen: Brett Ratner Oyuncular: Nicolas Cage, Tea Leoni, Don Cheadle, Jeremy Piven
Konusu: Saul Rubinek Jack hayatta istemiş olduğu herşeye sahip olduğunu düşünen oldukça başarılı üst düzey bir yöneticidir ve bir noel aksamını yalnız başına geçiriyorken bir mucize gerçekleşir ve 13 yıl önceki kız arkadaşı onu terketmese hayatının nasıl olacağı kendisine gösterilir. Jack hayatta artık herşeye sahip olmadığını anlamıştır.
İYİ ŞANSLAR CHARLIE İŞTE NOEL (GOOD LUCK CHARLIE IT’S CHRISTMAS) 2011
Christmas_12
Yönetmen: Arlene Sanford Oyuncular: Bridgit Mendler, Mia Talerico, Bradley Steven Perry, Leigh-Allyn Baker, Debra Monk
Konusu: Noeli büyük anne ve babasıyla geçirmek üzere ailelerinden ayrılan Teddy ve Emy kendi kendilerine yollara düşer ama sonunda mutlu bir noel geçirmek üzere tam vaktinde kurtarılırlar…
En İyi 10 Yılbaşı Filmi
Yorumlar 0