15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Environ Kremlerin Türkiye’deki İlk Lansmanı Harvey Nichols’da Yapıldı.

Merve Ergüzel
23 Aralık 2016

Türkiye distribütörü MTMED Kozmetik’in kurucuları Hatice Yılmaz ve Melodi Karabağ tarafından ithal edilen  Environ  kremleri  Feryal Gülman‘ın evsahipliğinde düzenlenen Harvey Nichols’taki ilk lansman daveti ile cemiyetin ünlü simalarına tanıtıldı. Environ kremleri Harvey Nichols‘ın lüks ve güvenilir kozmetik marka standlarınin yanında yer alirken  cilt güzelliğini ömür boyu korumak isteyen davetliler doğanın hediyesi Environ Colostrum‘a yoğun ilgi gösterdi. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ise davette  yaptığı konuşmada Environ kremlerinin içindeki A vitaminin cilde faydasını anlattı.

 

 

Environ kremleri Harvey Nichols”tan başka Yaşasın Hayat Şile, Ladonna Estetik Klinikleri‘nde ve  dünyanın en iyi sağlıklı yaşam, wellness spa´larından biri olan Canyon Ranch ‘ın Bodrum Kaplankaya dahil tüm dünya şubelerindeki cilt bakımlarında da kullanılmaktadır.Cilt bir hayata sahiptir ve bu hayatın da oksijeni A vitaminidir. Bilimsel araştırmalar sonucunda, cildin erken yaşlanmasının temel nedeninin A Vitamini eksikliği olduğu kanıtlanmıştır. Dr. Des Fernandes, bu önemli bilimsel çalışmaya imzasını atan dünyadaki ilk 5 Plastik Cerrahtan biridir. Des Fernandes, içeriğinde yüksek oranda A Vitamini içeren ve cilt bakımında mucizevi etki yaratan Environ Ürünlerini geliştirmiştir.   A vitamini; yaşlanma sürecini azaltan bir yaşam kaynağıdır. Dokuların bakım ve onarımında, hücre yenilenmesinde, yeni hücre oluşumunda ve cildin daha sağlıklı olmasında en büyük etken A vitaminidir.

Cilt bakımında bir ilke imza atan Environ Ürünleri, 1992 yılından beri FDA onayı alan ilk ve tek cilt bakımı ürünüdür.

collage-1024x502

Environ’u diğer kremlerden farklı kılan özellikleri neler? Environ ailesinden Colostrum Jel, doğumdan sonraki annenin ilk sütü demektir. İnsan ve hayvanlarda doğumdan bir kaç gün boyunca sarımsı olarak akar. Bu süt cytokine antimikropial ajanlar ve peptitler içermektedir. Savunma sistemi için çok önemlidir. İlaç ve kozmetik kullanımı için az miktarda alınıp önce bakteri testleri yapılır, ardından cytokine ve peptitler olarak ayrıştırılır. Tüm dünyada süt ve süt ürünleri insanoğlunun faydası için kullanılmaktadır.

Büyüme faktörleri daha fazla hacim (volüm) lerde kolagen ve elastin üretimine yardımcı olur. Bunun sonucu normal hücre büyümesi sağlanır.

-Colostrum’un antiseptik etkisi de vardır. Bu pasif bağışıklık sistemini sağlayan İmmunglobulinler; Ig G. Ig M. Ig A ,Ig D ,Ig E ile olur.
-Antibakteriyal ve antiviral  etkisi olan Lactoferrin,
-Ve  lizozim, lactalbumin gibi kolagen yapımında önemli diğer molekuller içerir.
Colostrum  ”Büyüme Hormonu” da içerir ve birlikte ”Ana Hormon”  DHEAa içerdiği için sığırdan elde edilse bile insanda allerji ve benzeri yan etkisi olmaz.

Güçlendirici bu jeli dünyada  ilk defa Environ saf halinde kullandı . Az miktarda sığır sütünün  ilk 72 saat içerisinde alınmasıyla  Antibakteriyel olan bu jel cildinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesi, alerjik reaksiyonlara karsı koruyucu olması ve diğer cilt problemlerinin tedavisi için mucizevi bir formülasyon içerir.

orig_logoenviron_high_res-1

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0