15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Erkekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kemal Kayaoğlu
18 Aralık 2016

İki farklı cins, iki farklı düşünce yapısı. Bu iki cinsin birbirini anlamaya çalışma mücadelesi insanoğlunun varoluşundan beri devam eden bir sorun. Bu konu üzerine yazılan kitapları veya çekilen filmleri sıralamaya kalksak hiç bir listeye sığmaz diye düşünüyoruz. Yüzyıllar içerisinde uygarlıklar değişmiş, yaşayışlar gelişmiş olsa da, sanki bu konuda pek bir değişiklik olmadı gibi. İletişim araçlarının değiştiği aşikar ama bu iki cinsin hayata ve olaylara bakışları her zaman taban tabana zıt kaldı. Bana sorarsanız aslında iki taraf da aynı şeyleri söylüyordu. Ama söylemleri için kullandıkları yöntemler farklıydı. Bu da işleri zorlaştırıyordu.

Birbirlerini anlamak için gerçekten uğraşan çiftler bir şekilde ilişkilerini devam ettirse de, etrafımızdaki insanlardan da duyup görebiliyoruz ki büyük çoğunluk bunu başaramıyor. Biraz komik, biraz acıklı bir durum bu. Çünkü kimse itiraf etmese de bu iki cins insanoğlu varolduğu sürece birbirine muhtaç olacak. Birçok sebepten olmasa bile, en azından biyolojik sebeplerden bu durum böyle olacak. Zaten bu da fazlasıyla yeterli bir neden gibi görünüyor. Popvizyon Erkekçe olarak biz, tabii ki olayları burada erkek gözünden yorumluyoruz. Kendi perspektifimizi size biraz daha iyi anlatabilmek ve her şeyden önce uyum içinde anlaşabilmek için sizinle kadınların erkekler hakkında anlamasını arzu ettiğimiz 10 konuyu paylaşıyoruz.

1. Her insan gibi bazen biz de kimseyle konuşmak istemeyebiliriz. Bunun sizinle ilgili olduğunu düşünüp kişisel olarak algılamayın.

2. Sizin kadar iyi bir hafızamız yok. Özellikle de tarih ve detayları hatırlama da zorlanabiliriz. Herhangi bir şeyi hatırlamamızı istiyorsanız lütfen biraz ipucu verin.

3. Beynimiz, sizinkinin aksine birçok işi aynı anda yapacak şekilde tasarlanmamış. Bizden de aynı şekilde çalışmasını beklemeyin.

4. Eğer gerçekten bir şey ile meşgülsek sırf ilgimizi çekmek için o anda yaptığımız işi bölmeyin. Sizi yok saymaktan gelmiyoruz ki.

5. Tabii ki sizi mutlu etmek istiyoruz. Sadece bazen mutlu edebilmek için ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz.

6. Eğer size “Noldu?”diye sorduğumuzda “Yok bir şey!” diye cevap verirseniz, biz de doğal olarak herhangi bir sorun olmadığını düşünürüz.

7. Akıl okuyabilme yeteneğimizin olmadığı, sizi umursamadığımız anlamına gelmez.

8. Fazla heyecanlı ve dramatik yaşamak sizin için de iyi değil. Bizden pembe dizilerdeki erkekler gibi davranmamızı beklemeyin.

9. Çanta ve ayakkabılar sizin için ne kadar heyecan verici ise, arabalar da bizim için öyle.

10. Konuşurken lütfen arada bir nefes almayı unutmayın. Oksijen hem size iyi gelecektir, hem de bize az da olsa konuşma fırsatı doğacaktır.

Erkekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0