15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Feryal Gülman’ın Önerileriyle Deri Ceket Giymenin 8 Yolu

Merve Ergüzel
3 Şubat 2016

Tüm kıyafetlerimize uyum sağlayan, bizlere dinamik bir görünüm veren deri montlarımız kış ve sonbahar aylarında dolabımızın vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Peki çok sevdiğimiz deri montlarımızı yeteri kadar kullanabiliyor muyuz, birlikte giydiğimiz kıyafetlerin ötesinde  başka hangi parçalarla kombinleyebiliriz biliyor muyuz?

Sizler için bu sorunun cevabını yıllardır stiliyle beğeni kazanan Feryal Gülman’a sorduk. Gülman’ın deri mont giymenin sekiz farklı stil önerisini birlikte incelemeye ne dersiniz?

1.Deri Ceketinize Aksesuar Ekleyin 

012616-slide-4

Deri ceketinizin yakasına ekleyeceğiniz kürk bir yaka, ceketinizi bir anda bambaşka bir hale getirebilir.

2.Deri Ceket – Kalem Etek İkilisini Ofis Stilinize Katın 

deri_ceket_kombin_1

Her zaman kombinlediğiniz tarzın aksine, deri ceketinizi kalem etek ve topuklu bir ayakkabı ile giyerek ofise uygun bir stil haline getirebilirsiniz. Feminen parçalar deri ceketin asi tarzını yumuşatacaktır.

3. Maksi Elbisenizi Kısa Deri Ceketinizle Tamamlayın 

deri_ceket_kombin_5

Yazın giydiğiniz  maksi elbisenizi sonbahar ve kış mevsimlerinde deri ceketinizle tamamlayabilirsiniz. Hareketli elbisenizi düz kesim deri ceketinizle sadeleştirebilirsiniz.

4.Baştan Aşağı Deri Giyinebilirsiniz 

deri_ceket_kombin_13

Bilinenin aksine baştan aşağı deri giyinmekten çekinmenize gerek yok. Eğer doğru parçalar ile kombinlerseniz oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. Romantik Parçalarla Kombinleyin 

Street-Style-Leather-Jackets-For-Women-31

Deri ceketler asi duruşlarından dolayı daha çok maskülen tarz kıyafetler ile yakışır diye düşünüyor olabiliriz. Ancak aslında romantik kıyafetler ile de oldukça uyumlular. Dantelli bir elbiseniz ile motorcu tarzı deri ceketinizi birlikte giymeyi deneyin, zıtlıktan uyum çıkacağını göreceksiniz.

6. Renkleri Deneyin 

streetstyle_acnebiker_london.jpg~original

Motorcu tarzı deri ceketlerin en çok kullanılan rengi siyah, ancak renkli olanları da oldukça havalı! Klasik siyah deri ceket yerine renkli olanlar ile dinamik ve farklı bir stil oluşturabilirsiniz.

7.Oversized Şallarınızı Deri Ceketinizle Kullanın 

Make-your-all-black-looks-infinitely-cooler-studded-footwear

Deri ceketinizi soğuk kış günlerinde de giymek istiyorsanız, en iyi yöntem bu sezon oldukça popüler olan oversize şallarınız ile kombinlemek. Kocaman şallarınız ile ısınırken, bir yandan da en sevdiğiniz deri ceketinizi kullanabiliyor olacaksınız.

8. Deri Ceketinizin Ayrılmaz Parçası Jeanler

i1pe74-l

Deri ceketlerin en çok jean’ler ile yakıştığı kesin. Günlük sokak stilinde sizler de farklı üstler kullanarak her zaman bu stil’e yer verebilirsiniz.

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0