15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Feryal Gülman’la Sezon Trendi Çizme Giymenin Püf Noktaları

Merve Ergüzel
24 Ocak 2016

Kış aylarının gelmesiyle birlikte birbirinden değişik çizme modelleri aklımızı çelmeye başlıyor. Peki “Kıyafetlerimizin en büyük tamamlayıcısı çizmelerimizi kombinlerken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunu sizler için Feryal Gülman’a sorduk. İpuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bu sezon diz üstü çizmeler oldukça revaçta. İster pantalonlarla ister etek ve şortlarla, dizüstü çizmeler bu sezonun en çok öne çıkan trendlerinden biri haline geldi. Ancak çizmelerimizi seçerken  diğer tüm modellerde olduğu gibi ilk olarak rahatlığına dikkat etmemiz gerekiyor. Bileğinize nasıl oturduğu ve kalıbının sizin ayak yapınıza uygun olup olmadığı da bu modelleri giyebilmekte oldukça önemli bir nokta.

Bu modelleri nasıl giyebiliriz? sorusuna gelecek olursak; sizler için Feryal Gülman’ın önerilerini sunuyoruz;

Diz üstü çizmeler şüphesiz en çok mini ve midi boy etekler ile yakışıyor. Ancak mini etek giymek her ortama uygun olmayabilir. Bu durumda ne çok kısa ne de çizmenin şık duruşunu engelleyecek uzunlukta bir etek seçmeniz uygun olacaktır. Eğer tercihinizi mini boydan yana kullanmayacaksanız dar bir kalem etek ile de oldukça şık bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Tercihinizi etekten yana kullanmadığınız zamanlarda ise skinny jeanler ile diz üstü veya diz hizasındaki çizmelerinizi kombinleyebilirsiniz. Daha spor bir şıklık için ise, uzun hırkalar ve oversized kazaklar ideal olacaktır. İyi seçilmiş bir skinny jean üzerine giyilen şık bir bot ile kendi şık tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Çizmelerimizin şık görünmesinde tabi ki giydiğimiz üst giyim de oldukça önem taşıyor. Eğer çizmenizi mini etekler ile giyecekseniz, uzun bir palto oldukça şık duracaktır. Zarif ve çekici bir stil için dizüstü çizmelerin üzerine suni kürkleri de tercih edebilirsiniz.

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0