15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Frank Sinatra’nın En Güzel Kadını; Ava Gardner

Özkan Özcan
17 Aralık 2016

Frank Sinatra; Lakabı ‘The Voice’ idi. Şarkıları ‘My Way’, ‘Fly Me to the Moon’, ‘Strangers in the Night’, ‘You Are the Sunshine of My Heart’, ‘Luck Be A Lady’, ‘New York New York’, ‘Night and Day’, ‘Moonlight Serenade’ listelerden inmeyen, yıllarca müzik listelerini altüst eden şarkıların müzisyeni. Dünyanın tanıdığı dev bir isim. Müzik dışında evlilik maceraları da yıllarca gazete ve magazin haberlerinin baş sayfalarında yer aldı. Hatta kimi zaman müziğinin bile önüne geçti. İlk eşi kendisi gibi İtalyan asıllı Nancy Barbato idi. Bir komşu kızıydı. Nancy, evinde çocuklarına (Nancy Sinatra, Frank Sinatra Jr. ve Christina Sinatra) bakarken Frank Sinatra daldan dala konuyordu. Alman ikona Marlene Dietrich ile ilişkisi Avrupa’da oldukça ses getirmişti.
Ardından Lana Turner…Hızlı bir aşk yaşadılar ama kısa sürdü. Daha sonra ise sırayı Kim Novak aldı. Anlayacağınız birbirinden güzel kadınlarla ilişkisi oldu  Sinatra’nın. Ancak öyle bir isim vardı ki aralarında; dünyalar güzeli bir aktrist, ve yaptığı birbirinden özel işlerle dönemin erkeklerinin rüyalarındaki kadın; Ava Gardner.

ava

1940’larda başladığı sinema oyunculuğu kariyerinde özellikle ‘Çıplak Ayaklı Kontes’, ‘Hint Güneşi’, ‘Çıplak Maya’, ‘Kumsalda’ vb. ile oyunculuk yeteneğini ortaya koyan bir isim. 1960’lar ve 70’lerde çevirdiği filmlerde de, güzelliğini tümüyle yitirmemiş bir karakter oyuncusu olarak, yine ilgi çekmişti sanatçı. 1960’larda rol aldığı filmlerden ‘Mayısta Yedi Gün’, ‘İguana Geceleri’, ‘Mayerting Faciası’, ’70’lerde Deprem’, ‘Mavi Kuş’, ‘Kassandra Geçidi’ oynadığı filmlerden bazılarıydı. Alkole olan düşkünlüğü konuşulurdu. Frank Sinatra ile evlilikleri 6 yıl sürmüştür. Frank Sinatra’nın kadınlara düşkünlüğünden bahsetmişken Ava Gardner’ın de hayatında Sinatra’yı aratmayacak kadar erkek olmuştu.

Hızlı yaşadı, istediği her erkeği elde etti, genç öldü.
67 yaşındaydı…
North Carolina’da küçük bir kasabada doğmuştu. Londra’da öldü…
Doğduğu kasabanın bir mezarlığında yatıyor. john brady: ‘frank and ava’, thomas
dunne books

 

Yorumlar 0