15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Geçmişten Günümüze Unutulmaz Gelinlikler

Gizem Küçük
24 Eylül 2016

Dünyaca ünlü isimlerin düğün ve gelinlikleri her zaman ilgimizi çekmiş, bize ilham kaynağı olmuştur. Sizler için geçmişten günümüze en çok konuşulan, peri masalını andıran gelin ve gelinliklerini mercek altına aldık.

Audrey Hepburn & Mel Ferrer

1954 yılında Mel Ferrer ile evlenen Audrey Hepburn, Balmain tasarımı sade bir gelinlik tercih etmişti. Çiçek detaylı taç ve eldiven gibi aksesuarlar kullanan Hepburn, her zamanki gibi göz alıcı gözüküyordu.

1) audrey-hepburn-Pierre Balmain

Grace Kelly & Monako Prensi Rainier

1956 yılında Monako Prensi Rainier ile evlenen Grace Kelly, Helen Rose tasarımı gelinliğiyle prenses ünvanına yakışır şekilde evlenmişti. İpek kumaş ve tülden oluşan gelinlik altı haftayı aşan bir sürede hazırlanmıştı.

3) grace-kelly-Helen Rose MGM

Kate Middleton & Cambridge Dükü William

Kate Middleton’ın çok ses getiren gelinliğinin tasarımı Alexander McQueen’in kreatif direktörü Sarah Burton’a ait. 2011 yılında Prens William ile evlenen Middleton’ın güzelliği ve zarifliği ise hala aklımızda.

4) kate-middleton-Alexander McQueen

Kate Moss & Jamie Hince

John Galliano tasarımı bir gelinlikle evlenen Kate Moss, pul ve işleme detaylı bir parça tercih etmişti.

5) kate-moss-h724

Katie Holmes & Tom Cruise

Katie Holmes, 2006 yılında Armani marka gelinliğinin içinde Tom Cruise ile evlenirken peri kızlarını andırıyordu. Yere kadar uzanan bir duvak, nakış, tül gibi detaylarla süslenen gelinlik Swarovski taşlarla tamamlanmıştı.

6) katie-holmes-Valentino

Gwen Stefani & Gavin Rossdale

John Galliano’nun Gwen Stefani için özel tasarladığı ipek kumaştan, pembe boyalı Dior gelinlik cesur bir tercih olmuştu. 2002’de müzisyen Gavin Rossdale ile evlenen şarkıcı kendi tarzını yansıtan bu gelinlik modeliyle stilinden ödün vermemiş.

10) gwen-stefani John Galliano Dior

Elizabeth Taylor & Conrad Hilton

İlk evliliğini 1950 yılında Conrad Hilton ile yapan Elizabeth Taylor, Helen Rose tasarımı bir gelinlik giymişti. İnci detaylı bu gelinlik, MGM film stüdyosu tarafından Taylor’a hediye edilmişti.

7) 082114-celebrity-wedding-dresses-33-567_0

Geçmişten Günümüze Unutulmaz Gelinlikler

Popvizyon Editörü
Yorumlar 0