15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Gökyüzü Mavi Deniz Mavi… Hoşgeldin Yaz Hoşgeldin Aşk!

Ebru Cinek
5 Haziran 2016

Ve çoktan unutulmuş bir makamda

Başlar şarkısını söylemeye aşk

Ve çalar kapımı ısrarla

Çok fazla gecikmiş olarak

Bu hafta yazıma Ataol Behramoğlu’nun güzel bir şiirinden alıntı yaparak başlamak istedim. Neden mi? Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır! Yaz ayının sıcak ve parlak yüzünü iyice hissettiğimiz şu günlerde aşk, sevgi gezegenimiz Venüs’ün Haziran ayında güçlü transitlerini görünce sizlerle de paylaşmak istedim. Şiirde de dediği gibi aşk kapınızı ısrarla çalabilir!

6a0133f538e9e4970b017eeae3c5ff970d-500wi

Gökyüzün de dişil enerjiler dediğimizde Ay’dan sonra Venüs gelir. Soğuk ve nemli bir tabiatı olmasına rağmen her daim gökyüzünün mücevheridir, O. Venüs birçok mitolojide aşk ve güzelliğin tanrıçası olarak hatta “Afrodit’’ ismiyle de bilinir. Hint mitolojisinde ise Venüs daha çok şeytani yönü ile bilinir. Bunun nedeni ise Venüs’ün arzularının peşine düşüp spiritüel gelişimini hiçe saydığına inanırlar. Benim astrolog tecrübelerime dayanarak yorumum ise Venüs de prensip sevgi ve mutluluktur. Fakat O, dünyevi isteklerinin peşinden giderken bunu unutabiliyor. Mesela doğum haritalarında Venüs’ü Aslan burcuna yerleşen kişi aşk ve sevgi hayatında zevk ve keyif peşinde koşarken , Boğa burcuna yerleşen tensel uyum ararken Başak burcunda Venüs ise duygularını aktarmakta zorlanır adeta aşk gibi konular hayatında ikinci plana düşer. Bu örneklerden anlaşıldığı gibi işte bu yüzden hepimizin aşk, sevgiye bakış açısı farklı. Bireysel seanslarımdan kaynaklı yıllardır tecrübe ettiğim bir şey var ki, özünde herkes evren ile nasıl ilişki kuruyorsa sevgi, aşk adına da ayını etkiler hayatında öne çıkıyor. Özellikle astrolog olduktan sonra insanları yargılamamayı öğrendim. Doğduğu anda ilahi düzende onun payına düşen o… Tabii ki bunu doğru davranış biçimleriyle değiştirebilir, karmasını düzeltebilir. Bu şifre de doğum haritalarında gizli.

love_heart_heart_sky_sea_mood_2560x1600

Gelelim gökyüzü gündemimize! 19 Mayıs’ta Venüs’ün kendi yönettiği burç Boğa’da ki transiti 12 Haziran2016’ya kadar devam edecek. Bu periyotta aşk ve ilişkiler hayatınızda daha temkinli davranmak ve sağlam adımlarla ilerlemek isteyebilirsiniz. Özellikle bu tarihlerde yeni bir aşk hikayesine başlayanlar! Dünyevi zevkler uğruna duygularınızı hiçe saymayın. Aynı zamanda Venüs’ün bu alandaki yerleşimi sevgide fazla sahiplenmeyi ön plana çıkaracağı için çiftler birbirlerini bu anlamda yorabilir. Süregelen ilişkilerde ise ya daha sağlam zeminler oluşabilir ya da ilişkiyi sonlandırmak isteyebilir. Ama her iki durumda da saplandığınız noktada karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çünkü Boğa burcu transiti her türlü zevk, konfor alanlarını öne çıkaracağı için rahatınızı bozmak istemeyebilirsiniz. Sonuç olarak aldığınız kararla kendinize ve ilişkinize verdiğiniz değeri ölçeceksiniz. Aman! iyi düşünün , yaklaşık 1 ay sonra aldığınız kararların ne kadar kritik olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Bu arada tam da yeri gelmişken sizlere bir şey açıklamak istiyorum. Belki birçoğunuz bu yazıyı okurken benim için hangi ihtimal geçerli olumlu mu ? olumsuz mu? Diye soruyorsunuz hatta bana kızıyorsunuz? Ama ben sizlere kızmıyorum. Çünkü ben de sizler gibi astroloji ile bu kadar haşır neşir olmadan astrologlar yorumunu okur ve anlamaya çalışırdım. Eee hangi yorumu dikkate almalıyım? Belki bazılarınızdan bir tık ileride amatörce çıkardığım doğum haritam üzerinden yorumlamaya çalışır ve içinde kaybolur giderdim. Fakat şimdi onları anlıyorum. Astroloji de yaptığımız gezegenlerin transit etkilerinin olumlu olumsuz sonuçlar kişinin doğum haritasında net ortaya çıkar. Doğum haritasındaki gezegenler yaptığı açılar, dereceler… bir de Vedik Astroloji sistemindeki spesifik bilgilerle her şey bambaşka bir boyut kazanıyor. Bu açıklamamdan sonra konumuza geri dönüyorum ve takdiri sizlere bırakıyorum

love-horoscope-2015

12 Haziran 2016’da Venüs İkizler burcuna geçiş yaparak 6 Temmuz 2016 tarihine kadar güçlü enerjilerini lüks, konfor, evlilik, gebelik, para, dünyevi hayat… gibi alanlarda devam ettirirken bir yandan da aşk hayatınıza da renkli, eğlenceli, heyecanlı enerjiler yansıtacak. Bu tarihler arasında aşk yaşamak, flört etmek için adeta sosyal bir kelebek olabilirsiniz. Venüs’ün İkizler burcu transitinde aşk yaşamak istediğiniz kişi de aradığınız özellikler entelektüel, zeki ve zihinsel olarak anlaşmak olabilir veya bu özelliklerde biri karşınıza çıkabilir. Tabii bu etkileri yaşamak için bu tarihlerde sosyalleşmeniz gerekiyor. Bu arada arkadaşınızın size aşk itiraflarında bulunursa da şaşırmayın! Devam eden ilişkilerde ise tensel zevklerin yerini konuşmak, anlaşmak alabilir. Bu transiti iyi değerlendirmek için ilişkinizdeki sorunları konuşabilir çözümler getirebilirsiniz. Özellikle 26 Haziran’dan sonra çıkacağınız seyahatler aşk tatiline dönüşebilir. Bu transitte gezegen gölge yönünü de ortaya çıkarabileceği için hayal kırıklığına uğramamak için hayatınıza girebilecek partnerin çekici, zeki, güçlü iletişim yönlerinin sizin gözünüzü kör etmesine izin vermeyin.

Gördüğünüz üzere Haziran ayında gökyüzü aşk ve ilişkiler adına hareketli ve yoğun enerjiler gönderecek. Sanırım ‘”Aşkın Karekökünü”  bulmak isteyenlerin listesi kabaracak. Sonuçları benimle de paylaşırsanız sevinirim.

Namaste ♥

 

 

Yorumlar 0