15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

GoPro Hero 5 ve Özellikleri

Kemal Kayaoğlu
21 Aralık 2016

Aksiyon kameraları ortaya çıkaran ve sektörün lideri olan GoPro yeni kameralarını duyurdu. Firma, geçtiğimiz sene Hero 4 modelinden sonra kez de Hero 5 serisi ile karşımızda. Dahili GPS’e 2” dokunmatik ekrana ve yeni tasarıma sahip yeni GoPro’lar sundukları donanımsal özelliklere ek olarak artık bulut hizmetiyle de desteklemekte.

GoPro Hero 5 Black

gopro-hero-5-3

2 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran ile gelen GoPro Hero 5 Black, RAW formatında fotoğraflar çekebilecek olan 12 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip. Aksiyon kamerasında fotoğrafı ne yapayım diyen okurlarımız da sabırsızlanmasın, video özelliklerini de ekliyoruz. 1080p çözünürlüğünde maksimum 120 FPS’e ulaşan GoPro Hero 5, 4K 30 FPS video kaydı da bizlere sunuyor.

gopro-hero-5-4

“GoPro, start recording.” başta olmak üzere çeşitli komutlar algılayabilen kamera toplam 7 farklı dili algılayabiliyor. Şirket desteklenen dillerin sayısının artacağını da belirtmiş.

gopro-hero-5-5

GoPro Hero 5 Black aynı zamanda 10 metre su geçirmezliğe ve görüntü sabitleme teknolojilerine sahip.

GoPro Hero 5 Session

gopro-hero-5-7

Hero 4 Session ile başlayan ve özellikle Sony’nin Action Cam’lerine sahip olarak piyasaya sürülen küp GoPro’lar da yenilendi. Hero 5 Session adını taşıyan yeni cihaz yine küp formatında. Özellikleri ise Hero 5 Black ise neredeyse aynı. 4K çözünürlüğünde 30 kare/saniye kayıt yapma özelliğine sahip olan Hero 5 Session, 10 MP çözünürlüğünde de fotoğraflar çekebiliyor. Dahili WİFİ ile gelen cihaz cep telefonunuza uygulaması yardımıyla bağlanabiliyor. Cep telefonunuz üzerinden cihaza komutlar vermenize ve görüntüleri uzaktan izlemenize imkan veren uygulama Google ve Apple’ın uygulamalara mağazalarında bulunuyor.  Abisinde olduğu gibi bulut desteğine de sahip olan cihazdaki görüntüleri internet üzerinden düzenleyebiliyorsunuz.

gopro-hero-5-6

2 Ekim’den beri satışta olan kameranın Amerika’daki vergisiz satış fiyatları ise GoPro Hero 5 Black için 399 dolar, GoPro Hero 5 Session içinse 299 dolar olarak belirlenmiş. Bulut servisi ise aylık 5 dolarlık fiyat ile sadece Amerika içerisinde kullanıma sunulmuş durumda. Şimdi gelin, GoPro Hero 5 ile çekilen videolara gözatalım.

GoPro Hero 5 ve Özellikleri

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0