15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Göz Çevresi Estetiği ile Daha Canlı Bakışlar

Şirin Aypar
5 Şubat 2016

Göz çevresi estetiği denildiğinde en sık başvurulan ve uygulanan işlemler arasında üst göz kapağı düşüklüğü operasyonu gelir. Genetik faktörler, yerçekimi etkisi, stres veya yaşa bağlı olarak üst göz kapaklarımız sarkar. Üst göz kapaklarımızdaki düşüklük bizi daha yorgun, uykusuz, mutsuz, olduğumuzdan yaşlı gösterir. Özellikle bayanlar üst göz kapaklarındaki bu düşüklükten dolayı göz makyajı yaparken far sürememekten, göz kalemi ya da eyeliner kullanamamaktan şikayet ederler. Erkekler ise yoğun iş temposunda bilgisayar karşısında ekrana bakarken zorlandıkları ve buna bağlı olarak baş ağrılarının arttığı şikayetleriyle bu estetiğe başvururlar.

Lokal anestezi altında yaklaşık 20 dk süren bir üst göz kapağı işlemi ile çok daha canlı, aydınlık bakışlara kavuşulmuş olur. İşlem sonrası gözkapaklarınızda estetik bir dikişiniz olur. 5 gün sonra ince dikişler alınır ve sosyal yaşantıya geri dönülür.

Peki üst göz kapağı işlemi başka nelerle kombine edilebilir?

Göz çevresine yapılacak bir botox ve gözaltlarınıza uygulanacak gözaltı ışık dolgusu ile sonuç daha muhteşem hale gelir. Göz altlarınıza yapılacak özel lazer uygulaması ya da peeling yöntemleri ile de gözaltlarınız daha aydınlık görünür. Göz altlarınızda torbalanma var ise, küçük bir cerrahi işlemle gözaltı torbalarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Göz çevresi estetiği ile daha canlı, estetik bakışlar elde ederken gözlerinizin içinin daima gülmesi dileğiyle…

Popvizyon Estetik Editörü/ Avşar Estetik Medikal Koordinatörü
Yorumlar 0