15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Hangi Koku Seni Yansıtıyor?

Sena Öğüt
27 Ekim 2016

Hepsi birbirinden güzel kokan parfümler arasında seçim yapmak kolay mı? Bizce değil! Söz konusu biz kararsız kadınlar olunca durum daha da zorlaşıyor. ‘Hangi koku tenime yakışır?’ veya ‘Hangisi beni yansıtır?’ soruları bu kafa karışıklığının en büyük sebeplerindendir.

Şunu unutmamakta fayda var: Tıpkı kıyafetlerimiz, mücevherlerimiz ve makyajımız gibi kullandığımız koku da bizi yansıtır. Ve aslında tüm bu özellikler bir bütündür. Yani giyim tarzımız veya makyaj stilimiz bize hangi tür kokuları kullanmamız gerektiğiyle ilgili ipuçları verir. Bize düşen de bu ipuçlarını takip ederek en doğru kokuyu bulmak olur! Okumaya devam edin ve sizi yansıtan kokuyu keşfedin…

Kadınsı ve Gösterişli

hangi-koku-seni-yansıtıyor-popvizyon

Eğer giyim konusunda feminen kıyafetlere meyilliyseniz ve saçlarınızı şık topuzlarla şekillendirmeyi seviyorsanız; sizi yansıtan koku daha çok hafif çiçek kokularının yumuşak misklerle olan karışımı olacaktır! Zengin gül, yasemin, şakayık ve lotus çiçeklerinin meyve karışımlarıyla hafifletilmiş esintileri tam da sizi yansıtacaktır.

Vakkorama Lenon’s Berry Field Eau de Toilette

Çekici ve Cazibeli

hangi-koku-seni-yansıtıyor-1-popvizyon

Akşamları kıyafet tercihiniz süslü yakalar, bantlı stilettolar ve makyajınız ‘bana bak’ diyen kirpiklerden yanaysa; sizi yansıtan koku daha seksi ve iz bırakan özelliğe sahip olmalıdır. Portakal çiçeği ve şeftalimsi kokuların vanilya veya sandal ağacıyla buluştuğu egzotik ve baharatlı kokular tamamen sizi yansıtacak!

Vakkorama Sakura Blossom Eau de Toilette

Özgür Ruhlu

hangi-koku-seni-yansıtıyor-2-popvizyon

Spontane kadınlar daha çok taze ve meyvemsi kokularla özdeşleşir. Giyim tarzı o günkü ruh haline göre şekillenen kadınlara fresh kokular çok yakışıyor! Lime ve marin gibi meyvemsi kokuların odunsu ve hafif çiçeksi kokularla birleşimi, size daha iyi ve canlı hissettirecek. Aynı zamanda enerjinizi yükselterek sizi parlatacak!

Vakkorama Ozon Theraphy Eau de Toilette

Modern ve Cesur

hangi-koku-seni-yansıtıyor-3-popvizyon

Monokrom görünümleri seviyor, modern takılar kullanıyor ve makyajınızı her zaman minimal düzeyde tutuyorsanız size en çok dengelenmiş kokular yakışacaktır! Tazelik veren nane kokusunun, sandal ağacı ve miskle birleştiği ve çiçek kokularıyla yumuşatıldığı kokuları tercih edebilirsiniz. Tarzınızı tamamlayan kokular karmaşık ama keskin olmayanlar, bunu unutmayın!

Vakkorama Nautical Spirit Eau de Toilette

Hangi Koku Seni Yansıtıyor?

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0