15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Her Defasında Mükemmel Eyeliner Uygulamak İçin Altın Adımlar

Sena Öğüt
14 Kasım 2016

Eyeliner uzun yıllardır yerini koruyan makyaj uygulamalarından birisi! İster gece ister gündüz, her ortama uyan ve uyarlanabilen eyeliner tüm kadınların bayıldığı ama çoğunlukla bir günün diğerini tutmadığı bir uygulama diyebiliriz. İtiraf edelim, bir göze uyguladıktan sonra diğerinin asla ona benzemediği zamanlar da yaşıyoruz! Evden aceleyle çıkan veya hazırlanmak için fazla zamanı olmayan kadınların bile uygulama yapmasını sağlayacak eyeliner hilelerini sizler için bir araya getirdik! Sadece 4 adımda ve her defasında muhteşem eyeliner görünümüne sahip olmak için okumaya devam edin…

Şablon olarak bant kullanın.

mukemmel-eyeliner-popvizyon

Fotoğraf: Harper’s Baazar

Eğer kuyruk yapmakta zorluk çekiyorsanız tek ihtiyacınız olan şey bir parça banttan başkası değil! Öncelikle bandın fazla yapışkanlığını azaltmak için elinizin üzerine yapıştırıp bunu sağlayabilirsiniz. Ardından bandı gözünüzün köşesinden kaş bitiminize doğru çapraz bir şekilde yapıştırın.

Eyeliner kuyruğunuzu oluşturun.

mukemmel-eyeliner-popvizyon

İlk uygulamalarda veya eliniz alışana kadar eyeliner uyguladığınız dirseğinizi herhangi bir yere sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Eyeliner uygulamasına gözlerinizin dış köşesine yakın bir noktadan başlamalısınız. Göz kapağınızın tam orasından veya en başından başlamak işleri biraz zorlaştırabilir. Eyelinerı banda kadar getirin ve bundan sonra bant yolunu takip edin. Kuruması için 30 sn. kadar bekleyin ve bandı çıkarın.

Gözünüzün geri kalanına uygulayın.

mukemmel-eyeliner-popvizyon

Başlangıcından gözlerinizin iç köşesine doğru küçük kesik çizgilerle ilerleyin. Böylece yanlış uygulama durumunda düzeltmeniz gereken kısım çok daha küçük olacak. Bu şekilde gözlerinizin iç köşesine kadar devam edin ve bitirdikten sonra tüm uygulama üzerinden dikkatlice geçerek son dokunuşu yapın.

Son dokunuşları yapın.

mukemmel-eyeliner-popvizyon

Maskara yardımıyla kirpiklerinizi belirginleştirin. Bu adımdan sonra yapmanız gereken tek şey pembe-şeftali tonlarında hafif bir allık ve doğal canlılık katacak bir ruj! İşte hazırsın!

Her Defasında Mükemmel Eyeliner Uygulamak İçin Altın Adımlar

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0