15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların Sırları

Sena Öğüt
26 Aralık 2016

Hepimizin çevresinde, arkadaşlarımız veya tanıdıklarımız kişiler arasında mutlaka sürekli güzel kokan kadınlar vardır. Genellikle herkes bunun kullanılan parfümle alakalı olduğunu düşünse de, durum pek öyle değildir. Önemli olan hangi parfümü veya kokuyu kullandığımız değil, kullandığımız kokuları nasıl ve vücudumuzun hangi bölgelerine uyguladığımız! Siz de tüm gün boyunca güzel kokmak istiyorsanız önerilerimize göz atıp uygulamaya başlayabilirsiniz…

Daha güçlü kokuları tercih ederler.

her-zaman-guzel-kokan-kadinlarin-sirlari-popvizyon

Evet, her koku eşit değildir. Bu tartışılmaz bir gerçek! Turunçgil içerikli kokular daha çabuk dağılmaya meyilliyken, baharatlı ve odunsu kokular gün içerisinde çok daha kalıcı olur. Bu sebeple eğer kalıcılık istiyorsanız baharatlı ve odunsu türdeki kokuları seçebilirsiniz.

Kat kat koku uygulama konusunda uzmandırlar.

Günümüzde parfümler karşımıza sadece parfüm olarak değil, vücut kremi, duş jeli hatta vücut yağı şekliyle de çıkar. Kullandığınız parfümü serisi olanlardan tercih ederseniz kokunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Duş jelini kullandıktan sonra vücut kremi veya vücut yağı, ardından da parfümü uygulamak daha kalıcı olmasını sağlar.

Kokuyu hangi bölgelere uygulayacaklarını iyi bilirler.

her-zaman-guzel-kokan-kadinlarin-sirlari-popvizyon

Klasik bilek numarasını atlayın ve parfümü karın bölgesi, kulak arkası ve ensenize uygulamayı deneyin. Vucüt ısınız bu farklı bölgelerden kokunun hafifçe yayılmasını sağlayacak ve kokunuzun kalıcılığı artacaktır.

Kokuyu ovarak yedirmeye çalışmazlar.

her-zaman-guzel-kokan-kadinlarin-sirlari-popvizyon

Parfüm kullanırken yapılan bir diğer hata da, bileklerimize sıktıktan sonra ovarak kokuyu yedirmeye çalışmak. Bu hata parfümün ilk notalarını yok etmemize sebep olur. Geriye sadece orta notalar ve temel koku kalır ve bu da parfümün daha kolay uçması anlamına gelir.

Parfümün kullanıldığı zaman da oldukça önemli!

Parfüm uygulamak için en doğru zaman, duştan çıktıktan sonra vücudunuzun hafif nemli olduğu zamandır. Vücudunuzdaki nem kokunun hapsolmasını sağlar ve kalıcılığını arttırır. En önemlisi de giysilerinizde oluşabilecek lekelerin ve takılarınızın kararma riskini ortadan kaldırır.

Ciltlerini nemlendirmeyi asla ihmal etmezler.

her-zaman-guzel-kokan-kadinlarin-sirlari-popvizyon

En önemli noktalardan birisi de parfümü nemlendirilmiş cilde uygulamanız! Kuru cilt parfümü çok daha hızlı emer ve kokunun kalıcılığını azaltır.

Kokularını özenli bir şekilde saklarlar.

Çok fazla rutubet ve sıcağa maruz kalan parfümler koku moleküllerini kaybederler. Bu yüzden kokularınızı banyo gibi nemli ve sıcak yerlerde değil, daha serin ve kuru yerlerde saklamaya özen göstermelisiniz.

Gün içerisinde kokularını tazelerler.

her-zaman-guzel-kokan-kadinlarin-sirlari-popvizyon

Cildimiz sürekli nefes alır ve dolayısıyla kokuyu gözeneklerden uzaklaştırır. Her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz öneriler bu süreyi uzatsa da, gün içerisinde tazelemek gerekir. Bunun için yanınızda her zaman seyehat boy parfüm bulundurmalısınız.

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların Sırları

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0