15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Hint Astrolojisi İle Yaşamın Şifreleri Çözülüyor!

Ebru Cinek
23 Mayıs 2016

Doğum haritası yorumlarında gelecekle ilgili net tarihler vermesi ile ünlü Astrolog Ebru Cinek bundan böyle Popvizyon’da yazılarıyla bizlerle olacak.”Her insanın kendine özel sistemi vardır. Bu sistemler beraber oldukları insanları çok farklı etkiler. Bu etki o insanı yükseltebilir veya yok edebilir.Unutmayın! Dış dünyanız her zaman iç dünyanızın bir yansımasıdır.’’ diyen Vedik Astrolog Ebru Cinek ilk olarak bizlere Vedik Astroloji’yi ve kendisini anlattı!

Vedik Astroloji Nedir?

Vedik astroloji nedir sorusuna cevap vermeden önce  “Astroloji Nedir?” kısaca onu anlatmak istiyorum. Çünkü çoğu insan astrolojinin burçlardan ibaret bir sistem olduğunu düşünüyor. Astroloji, bize bizi anlatan, yaşadığımız dünyayı daha iyi anlamamızı sağlayan bir sistemdir. Bu dünyaya ilk gözümü açtığımız hatta ilk nefes aldığımız zaman gökyüzünde oluşan ilahi düzen ile kişinin ruhsal yolculuğu başlar ve yol haritası çizililir. Bu düzen içerisinde gökyüzünde gezegenlerin burçlar kuşağında yerleşimi, açıları, dereceleri, takımyıldızları… gibi daha bir çok bilgi sayesinde oluşan doğum haritalarıyla hepimizin nasıl da birbirimizden farklı olduğunu görürüz. Buna bağlı olarak astrolojiyi pasta gibi düşünürsek burçlar bu pastadaki ufak bir dilimdir. Aksi takdirde dünya üzerinde 12 insan tipi ve de 12 kader olurdu.

Vedas

Vedik astroloji yani Hint astrolojisi doğu kültürünü yansıtır ve geçmişi M.Ö. 4000-5000 yıllarına dayanır. Ülkemizde yaklaşık 4-5 yıldır bilinirliği artmıştır ancak adının bu kadar geç duyulmasının nedeni ise Hindistan topraklarının uğradığı saldırılar yüzünden, orada yaşayan Kadim Bilgelerin ’Veda’ denen bu bilgilerin bütünlüğünün bozulmaması ve dağılmaması için saklamalarından kaynaklanmıştır. Veda’nın içerisinde ise ayurveda, yoga ve gökyüzü bilimini anlatan ’Jyotish’ yani Vedik Astroloji yer alır.

Siz neden Vedik Astrolojisi’nde uzman olmaya karar verdiniz? Aslında Batı Astrolojisi ile Vedik Astroloji arasındaki fark nedir ?Çocukluk yıllarımdan beri gökyüzü hep ilgi odağım oldu. Hatta yıldızların benimle konuştuğunu düşünürdüm. Tabii o yaşlarda astrolojiden haberim yoktu. Eğitim hayatımı tamamladıktan sonra uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalışmama rağmen boş vakitlerimde okuduğum kitaplar gökyüzü bilimi ve astrolojiye dair olurdu. Sonra ani bir kararla artık bu alanda uzmanlaşmaya karar verdim ve batı astrolojisi üzerine eğitimler almaya başladım. Eğitimim devam ederken araştırmalarım sırasında dünyanın en eski ve gizemli astroloji sistemi olan Vedik astroloji karşıma çıktı. Kadim bilgilerle dolu olan, ruhumuzun yolculuğunu bu kadar derin anlatan sistem karşısında adeta büyülendim ve benim için her şey daha anlamlı hale geldi. İşte o an insanların yaşam alanlarındaki karanlıklarına bu değerli bilgilerle ışık tutmaya karar verdim.

Batı Astrolojisi ile Vedik astroloji arasında en büyük fark Batı astrolojisi mevsimsel, Vedik astroloji ise yıldız sistemi kullanıyor. Bu iki sistem arasındaki derece farklılıklarından dolayı da burçlar kuşağında gezegenler tam bir burç geride kalıyor. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; burcunuzun Yengeç olduğunu düşünelim. Ancak Vedik astroloji sistemine göre burcunuz İkizler oluyor.

Peki bu durumda yükselen, ay ve güneş gibi tüm burçlarımız mı değişiyor?           

Evet, tüm burçlar neredeyse tam bir burç geri kayıyor. Vedik astroloji yıldız sistemini kullandığı için yıldızların geriye doğru hareketi dikkate alındığı için farklı konumlar oluşuyor. Ama benim Vedik astroloji tercih etmemim nedenlerinden biri de bu sistemin kesinlikle çok daha hassas ve öngörüde nokta atışı yapmasıdır.

Demek istediğiniz tam olarak Vedik astroloji sistemi ile yapılan doğum haritası analizlerinin daha net ve doğru bilgiler verdiği mi?

Evet, ama tabii ki bunun nedeni sadece yıldız sisteminin kullanılması değil. Öncelikle Vedik Astroloji kurallar bütününden oluşur. Örnek vermek gerekirse bir kişinin doğum haritası analizi yapılırken sadece tek harita kullanılmaz. Vedik astrolojide kariyer, aşk, sağlık, evlilik, çocuklar, para… gibi daha bir çok konuya dair harita oluşturabiliyoruz. Ve bu haritaları doğum haritası ile paralel analiz yapıp danışanın sorusuna öyle cevap veriyoruz. Yine büyük fark olarak bizim burçlar gibi kullandığımız takımyıldızları vardır. Ve bunlar sayesinde kişi hakkında çok spesifik bilgiler verebiliyoruz. Mesela evlilik evinizle bağlantılı takımyıldızı size evleneceğiniz kişinin meslek, sağlık, para, karakteristik özelliklerine dair en ince detayına kadar bilgi verebiliyor. Size enteresan gelebilecek bir bilgi vermek istiyorum. Hindistan’da bu takımyıldızları o kadar önemli ki size orada burcunuz değil takımyıldızının ne olduğunu sorarlar. Yine ilkokul çağındaki çocuklara bu takımyıldızları ezberletilir. Hatta çiftlerin evlenmesine takımyıldızlarının uyumuna bakıp karar verirler.

Verdiğiniz bu bilgiler çok etkileyici ve gizemli. Ama birçok kişi yaygın olarak kullanılan Batı astrolojisini biliyor. Kişi Vedik astroloji sistemini neden tercih etmeli?

Tabii burada demek istediğim Batı astrolojisini farklı bir yere koymak değil. Batı astrolojisi eğitimi de aldığım için aradığım farkın büyüklüğünü görmem ve deneyimleyebilmemden kaynaklanıyor. Çünkü Vedik astroloji sisteminde kullanılan spesifik bilgiler Batı’da malesef yok. Mesela Dasha’lar dediğimiz gezegensel dönemleri gösteren sistemle bir kişinin doğduğu günden itibaren hangi yıllarda hatta hangi aylarda ne yaşayacağını çok net bir şekilde görebiliyoruz. Hatta Hindistan’da bir bebek doğduğunda onun hemen doğum haritası analiz yapılır, yol haritası kitap halinde ona verilir. Kısacası bu sistemin içindeki kadim bilgiler sizin geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanla ilgili öngörülerinizde kolay kolay yanılmanıza izin vermez ve her şeyin altını kalın kalın çizer.

Tüm bu bilgiler ışığında anladığımız sanırım doğum haritası kişiye özel adeta yol haritası. Peki astrolojiyi hayatımızda nasıl doğru kullanabiliriz ?

Kesinlikle doğru bir tespit. Doğum haritaları parmak izi gibidir ve kişiye özeldir. Öncelikle doğum haritanız üzerinden uzman bir astrologdan danışmanlık aldığınızda hayat yolculuğunuzu farkındalıkla yaşama ve seçme hakkına sahip olabilirsiniz. Seçme hakkı diyorum neden ? Bana astrolojiye şüpheci yaklaşan ama merak edip gelen danışanlarım da oluyor. “Evet, tespitler doğru, peki şimdi ne yapacağız, çözüm nedir?” diye soruyorlar. Ben her zaman seanslarımda kişiye doğum anı itibariyle irade ve seçme gücünün olduğunu da hatırlatırım. Önemli olan bu gücü zamanında ve doğru kullanmak. İşte astroloji sayesinde de bunu başarabiliyor ve akışı değiştirebiliyorsunuz. Ve böylece kişi kendi yaşam yolculuğunu doğru yönetebilme şansını yakalıyor. Ve yaşadığı büyük değişimle astrolojiye bakışı değişiyor. Özellikle yurtdışında önemli pozisyonlarda bulunan kişilerin hatta ülke yöneticilerinin her birinin astroloğu var. Bu durum ülkemizde de gün geçtikçe artıyor.

Vedik astroloji hatta astroloji üzerine verdiğiniz bu bilgiler için çok teşekkür ederiz. Bu bilgilerle bir çok kişinin astrolojiye bakış açısının değişeceğine inanıyorum. Son olarak ne söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ederim. Vedik Astrolojisi ile ruhumun yolculuğu değişti. Ben de insanların  saf mutluluğu yakalamaları için bu bilge sistemle doğru ışık olmak istiyorum. Çünkü benim dharma yani yaşam amacım bu. Matematikçi Pisagor evrenin uyumunu müzikle açıklamaya çalışmış ve “Gökyüzündeki yıldızların bir müziği vardır, yeter ki onları duyacak kulaklarınız olsun’’ demiş. Onun için yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır.

Hint Astrolojisi İle Yaşamın Şifreleri Çözülüyor!

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 0