15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

H&M’den 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında sergi: Geleceği Giydirmek

popvizyon
Yazan popvizyon
25 Ekim 2016

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında H&M sponsorluğunda, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün değerli iş birlikleri ile düzenlenen atölyelerde yaratılan yeni jenerasyon tasarımlar, özel bir sergide sunuluyor. Sürdürülebilir moda ve sanatı birleştiren sergi Geleceği Giydirmek, ADAHAN İstanbul Otel’de 13 Ekim’de başlıyor.

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında bir araya gelen tasarımcılar, İsveç Başkonsolosluğu’nun işbirliği ve İstanbul Moda Akademisi-İMA’nın ev sahipliğinde düzenlenen atölyelerde, yeni nesil malzemelerle ve sürdürülebilir yöntemlerle tanıştılar.Atık denim kumaşlar, çöp poşetleri, milaj kağıt atıkları, organik deri parçaları, geri dönüştürülmüş folyo, cam şişeler tasarımcıların ellerinde fütüristik, modern, geleneksel veya eklektik parçalara dönüştü. Tasarımcılar, insanoğlunun çelişkileri, büyük şehir hayatı, distopik bir gelecek, kökler, mülteciler gibi insana ve tasarıma dair pek çok tema etrafında gezinerek birbirinden farklı eserler ortaya çıkardı.

“Geleceği Giydirmek’’ sergisi 13 Ekim’den itibaren ADAHAN’da görülebilecek. Sergi, 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında 4 Aralık’a kadar devam edecek.

H&M’den 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında sergi: Geleceği Giydirmek

Yorumlar 0