15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kemal Kayaoğlu
1 Aralık 2016

Hepimiz kulağına gelen bir söz; “İlk intiba önemlidir.” Her şeyin başladığı o ilk buluşmanın en iyi şekilde geçmesine giden yolda ufak gibi görünen, fakat gerekli özen gösterildiğinde etkisi çok büyük olacak detayların üzerinde durmak istiyoruz. Her ne kadar yazının başlığı ‘İlk Buluşma’ olsa da, ümit ederiz bu detaylar tek seferlik olmaktan çıkıp alışkanlık haline gelecektir.

Bu detaylara önem vermek, buluşmada daha konuşmaya başlamadan bile karakteriniz hakkında karşı tarafa ipuçları vermeye başlayacaktır. Kesin olan bir kanı var ki o da; kadınlar varoluşlarından beri detaylara her zaman önem verdiler ve buna böyle yapmaya da devam edecekler. Detay demek, incelik demektir. Her şeyden önce bunu bilmeniz gerekiyor ki hiçbir şeyiniz üstünkörü olmalı. Eğer öyle ise emin olun kadınlar ve en başta buluştuğunuz insan bunu anlar. Tabii ki size bağlı olmayan sebep yüzünden, o ilk buluşmada aynen hayatta olduğu gibi her an her şeyin olabileceğini bilmelisiniz. Bazen tersliklerin yaşanacağı ihtimallerini düşünerek, en azından giyiminiz gibi sizin kontrolünüzde olan unsurları kusursuz şekilde tamamlamalısınız. Buluşacağınız insanın karşısına o gün tepeden tırnağa en mükemmel halinizle çıkmalısınız. Kendine saygısı olan erkeğe bu yakışır.

MEKANA UYGUN GİYİNİN

İster akşamüstü rahat bir kafede kahve yudumlamak, isterseniz de gece canlı müziğin olduğu hoş bir barda bir şeyler içmek olsun. Mutlaka mekana ve günün saatine göre giyinmelisiniz. Bunu yapmak demek tabii ki kendi tarzınızdan ödün vermek anlamına gelmiyor. Size tavsiyemiz ilk buluşmada resmi olmayın. Abartısız şık olmak kaydıyla rahat giyinin, böylece rahat davranın.

VÜCUT TİPİNİZİ TANIYIN

Üzerinizde iyi duracak kıyafetleri seçmek, en başta kendi vücudunuzu tanımakla başlar. Vücudu saran kıyafetler moda diye, sizin göbeğinizi ortaya çıkaracak tercihlerde bulunmayın. Giydiğinizde içinde rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler seçin. Bu, sizin psikolojik olarak ta daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

AYAKKABILARI GÖZ ARDI ETMEYİN

En son ne zaman ayakkabılarınıza gerek özeni gösterdiniz? Kıyafetinizle uyumlu olacak ayakkabınızın iyi görünmesi bir erkek hakkında çok şey anlatır. Uyumlu olması diyorum çünkü çoğu zaman ülkemizdeki erkeklerin sırf bir ayakkabı iyi veya çok pahalı diye giydiğini görüyoruz. Tamam o ayakkabı çok iyi olabilir ama üstündeki kıyafetle çok alakasız olmuş. Uyumlu olması her şeyden önce gelir. Karşı cinsin bunu gözden kaçırmasının ihtimali bile yok.

ELLERE DİKKAT

Hangi kadın bir erkeğin ellerinin yapısına ve bakımlı olup olmadığına bakmadığını söylüyorsa, yalan söylüyordur. Şu anda bu yazıyı okurken durun ve ellerinize bakın. Nasıl görünüyorlar? Kendiniz beğenmediyseniz, yüksek ihtimalle buluşacağınız insan da beğenmeyecektir. Tabii ki kalkıp bunu size söylemez ama kafede karşılık oturup kahve içerken ellerinizi kesinlikle fark edecek ve notunuzu verecektir. Bu yüzden kısa ve temiz olmasına özen gösterin. Gerekirse maniküre gidin.

NEFES KONTROLÜ YAPIN

Karşınızdaki insanı etkilemek için en sevdiğiniz parfümünüzü sürmüş olsanız bile, diş ve ağız bakımından kaçamazsınız. Kötü bir ağız sizi hemen ele verecektir. Buluşmadan önce zaten dişlerinizi fırçalayıp gitmeniz gerekiyor ama oldu da bu kadar çok şeyi düşünürken bunu atlayıp yolda farkına vardıysanız, hemen ağız kokunuzu değiştirecek güçlü bir naneli sakız satın alın. Fakat buluşmadan önce çıkarmayı asla unutmayın. Kimse ilk buluşma da geviş getirir gibi sürekli çenesi oynayan birisiyle konuşmayı tercih etmez. Etkili ve başarılı bir diyalog halinde olabilmeniz için söyledikleriniz anlaşılır ve net olması gerekiyor.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0