15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

İstanbul’un Yeni Sanat Merkezlerinden: Akasya Kültür Sanat

Özkan Özcan
4 Aralık 2016

İstanbul Anadolu yakasının yeni sanat merkezlerinden olan Akasya Kültür Sanat (AKS) Kültür-Sanat adına önemli gösterilere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Konser ve tiyatro oyunlarının sahneleneceği Akasya Kültür Sanat’ta Aralık ayı boyunca Enbe Orkestrası & Behzat Gerçeker, Betül Demir, Işın Karaca, Burcu Güneş, Yüksek Sadakat gibi müzisyenler, tiyatrodan Sumru Yavrucuk, Ali Poyrazoğlu ve Ferhan Şensoy ve daha bir çok sanatçıyı konuk edecek.

AKS’nin Aralık Programı :

01 Aralık Perşembe – Yolculuğum

Bir kadının kendini yeniden sevme yolculuğunu anlatan “Yolculuğum” Çiçek DİLLİGİL’in yönetmenliğinde sahneleniyor. Hayatını değiştirecek karar verme anlarını, aşkı arayışını, kısacası varoluş hikâyesini anlatacak.

02 Aralık Cuma – 2si Bir Arada

Sevilen oyuncular Cemal HÜNAL, Ruhi SARI, Neslihan SOYDAN ve Duygu ŞEN’in başrollerini oynadığı “2’si 1 Arada” adlı tiyatro oyunu Ahmet KAZANBAL’ın yönettiğini üstlendiği tek perdelik romantik komedi herkesi güldürecek.

03 Aralık Cumartesi- Polisler

Polonyalı oyun yazarı, senarist ve karikatürist Sławomir Mrożek’in 1958 yılında yazdığı ilk eser olan “Polisler” Ümit ÇIRAK’ın yönetmenliğinde sahneleniyor. Akasya Kültür Sanat’ta tiyatroseverlerle buluşacak oyun unutulmaz bir komedi yaşatacak.

05 Aralık Pazartesi – Shırley

“Shırley” 40’lı yaşlarda çocuklarını büyütüp okutmuş, onlar evden gidince de eşi ile yalnızca kalmış bir kadının hikâyesini canlandıran Sumru YAVRUCUK’un usta performansıyla sahneleniyor. Tiyatro tutkunlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak tiyatrocunun bu tek kişilik performansı Akasya Kültür Sanat’ta büyük ses uyandıracak.

06 Aralık Salı – ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Burcu GÜNEŞ

07 Aralık Çarşamba – Ben Orhan Veli

“Ben Orhan Veli” Usta oyuncu Kemal KOCATÜRK’ten bir unutulmaz portre daha. Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlerle dolu performansı AKS sahnesinde izleyenler ile buluşacak.

08 Aralık Perşembe – ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Işın KARACA

10 Aralık Cumartesi – Uyuyan Güzel Komedisi

Mutlu, mesut bir yaşam süren kral ve kraliçenin hayatlarını anlatan ve ülkelerini işgal eden kötü kalpli kralın oğlunun anlatıldığı “Uyuyan Güzel Komedisi” çocukları dakikalarca eğlendirecek bir gösteri sunacak.

13 Aralık Salı – Bekarlığa Veda

“Bekârlığa Veda” Elizabeth Coleman’ın kaleme aldığı ve Akasya ASILTÜRKMEN tarafından uyarlanan romantik komedi AKS sahnesinde tiyatro severler ile buluşacak.

14 Aralık Çarşamba – İnternette Tanışan Son Çift

“İnternette Tanışan Son Çift” Siz hiç internetten biriyle tanıştınız mı? Sorusuyla Tito’nun kaleme aldığı “İnternette Tanışan Son Çift”AKS’ de izleyenler ile buluşacak.

15 Aralık Perşembe – Uşak Kral Ve Ötekiler

Uşak Kral Ve Ötekiler” Levent ÖZDİLEK’in yönetmenliğinde Köksal Engür ve Merve Engin’in başrolleri paylaştığı oyun Akasya Kültür Sanat’ta izleyicisiyle buluşacak.

16 Aralık Cuma – Melis DANİŞMED

17 Aralık Cumartesi – Ödünç Yaşamlar /Ali POYRAZOĞLU

Ödünç Yaşamlar Ali POYRAZOĞLU” Farkı yaratan insan üstüne tek kişilik eşsiz bir stand-up gösterisi. Ali Poyrazoğlu’nun anılarından oluşan, kendi deyimi ile güldürü ve yaşam koçluğunu aynı potada eriten bir gösteri

18 Aralık Pazar – Pişman Olmazsın

“Pişman Olmazsın” “Hayata yeniden başlayabilirsin. Kır zincirlerini hadi, pişman olmazsın!” sözlerinden hareketle sahnelenen oyun Özdemir ÇİFÇİOĞLU’nun yönetiminde sahneleniyor.

21 Aralık Çarşamba – Ferhangi Şeyler

Ferhan ŞENSOY’un 1987’den bu yana sahnelediği tek kişilik gösterisi.

22 Aralık Perşembe – ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Yüksek Sadakat

23 Aralık Cuma – Öykülerden Oyunlar

Emrah SERBES’in kaleme aldığı öykülerden seçme oyunlar olarak tiyatroseverlerle buluşacak. Ünlü yazar ve senarist Emrah SERBES’in öykü ve romanlarından yola çıkarak sahnelenen “Öykülerden Oyunlar” yazarın eğlenceli dilini sahnelere taşıyor. İzleyicisine büyük tiyatro keyfi yaşatan oyun hayattan öyküleri AKS sahnesine taşıyacak.

24 Aralık Cumartesi – Sunay AKIN İle Görçek

“Sunay AKIN İle Görçek” Kağıt gemilerden emekli kaptanın izleyicilerine seyir defterinin yeni sayfalarını okumaya davet ettiği gösteri Akasya Kültür Sanat’ta izleyici karşısına çıkacak. Sunay AKIN; “Haydi gel, iki saate iki bin kitabın ışığının sığdığı bu gösteride karanlığa taşınan ışığı sen de avuçlarında hisset.” diyerek duygularınızı ufak bir gezintiye çıkaracak.

28 Aralık Çarşamba – ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Betül DEMİR

Yorumlar 0