15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Kilo Vermeye Kahvaltıdan Başlayın

Büşra Düzyol
3 Haziran 2017

Öğün atlamak asla iyi 1 kg kaybı stratejisi değildir. sabahları yemek yemek metabolizmanızı uyandırır ve gün boyunca daha fazla kalori yakmamıza yardımcı olur. Bu nedenden dolayı kahvaltı etmek bedenimiz için çok önemli bir Üründür. Tabii ki kahvaltı etmenin de kuralları var eğer kilo vermek istiyorsanız bu kurallarımıza bir göz atın.

Kahvaltı saatine dikkat edin.
Kahvaltı için zamanlama çok önemlidir. En ideal kahvaltı yapma zamanı uyandıktan sonra yarım saat ile 1 saat arasında ki süredir. Erken kahvaltı kalp ritminizi düzenlemenize ve metabolizmanızı erkenden uyandırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda araştırmalar kas büyümesine de katkıda bulunduğunu söylemektedir.
Karbonhidrat değil protein tercih edin.
Bir kahvaltının olmazsa olmazı ekmek değil aslında yumurtadır.tabii ki güzel bir pazar kahvaltısında güzel kaçamaklar yapabilirsiniz ancak geri kalan günlerde kahvaltınızdan proteininizi eksik etmeyin.
En az 8 gram lif almayı ihmal etmeyin.
Sindirim sistemimizin sorunsuz çalışabilmesi için Günlüklük ihtiyacınız yaklaşık 25 gr ile 35 gr arasındadır. Lif İhtiyacımızı sabahtan başlayarak günün her öğününde eşit olarak almalıyız. Lifli besinler tüketmek metabolizmanızı hızlandıracağı gibi aynı zamanda da tokluk hissimizin oluşmasını sağlar. Bu yüzden kahvaltınıza yeşillikler ekleyebileceğiniz gibi yulaf gibi liften çok zengin tahılları da tercih edebilirsiniz.
Kaloriye dikkat
Eğer kilo verme dönemindeyseniz kahvaltınız 300 ila 500 kalori arasında olmalıdır. Bu metabolizmanıza, boyunuza, yaşınıza bağlı olarak değişir. Fazla kalorili bir kahvaltı diğer öğünlerde kalori kısıtlamasına gitmenize sebebiyet verebilir. Bu nedenden dolayı çok kalorili yiyecekler yerine yağsız tavada omlet yapmayı deneyin, kahvaltıda şekerlemelerden uzak durun.

Kilo Vermeye Kahvaltıdan Başlayın

Diyetisyen / Beslenme Uzmanı
Yorumlar 0