15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Kırmızı Gül Mum Işığı Bırak Bu Klişeleri Dizi Kahramanı

Pelin Kumral
25 Aralık 2016

Kahvemi aldım, oturdum, şöyle bir dizi dünyasında neler oluyor bakalım dedim. Bir baktım dizinin başrolü erkek arasının bozuk olduğu eşine şöyle bir iki kelam ediyor…

ask-laftan-anlamaz-22-bolum-fotograflari-2

“Bu geceyi bana ver, sana öyle bir gece yaşatacağım ki beni affedeceksin”

Allah dedim bu kadar iddiali konusuyor ne yapacak acaba?

Merakla gerisini bekliyorum. Bir de ne göreyim kapı çalındı içeriye paketler geldi. Yere düşmemizi bekleyen dizinin kahramanı takı ve buruşuk bir elbise göndermiş. Arkasından da bir limuzin gelmesin mi?

Tahmin etmek güç değil mum ışığında yemek ve dans! Bildim tabii ki.

Düşünmeye başladım romantiklik, bir kadının gönlünü fethetmek denince mum ışığı, Pretty Woman’dan kalma elbise takı limuzin üçlüsü mü geliyor sadece akıllara. Benim kafamda sadece klişe klişe klişe diye bir ışık yanıyor vallahi.

Kırmızı gül içinde o minik çiçekler ya da seninle Paris’e kaçalım vaadleri.

Gerçekten mi? Coğrafya ya da botanik bilgisi bu kadarla mi sınırlı dizi kahramanlarının? Nerede yaratıcılık?

resim1

Bir tanesi de süslenip püslenmesini takılar takmasını beklemeden alsa evinden, bir otelin 70. katından aşağı bakacaklarına Nemrut’ta güneşin doğuşunu seyretseler sadece kot ve tişörtleriyle, dünyayı bile satın alabilen kahramanımız Jaïpur’a uçursa sevgilisini, Tossa De Mar’da kumlarda yürüseler, Edinburgh’te Coco Chocolatier’den çikolata yeseler…

Bu anlamda yaratıcılıkta sınır tanımayan (hem de dünyaları satın alamayan, başı da dertten kurtulmayan bir karakter olmasına rağmen)  Poyraz Karayel’i saygıyla anıyoruz. Sen de olmasan ne yapardık Poyraz?

Adamın evlilik teklifi bile başlı başına olay:)

 

160620160953137612315_2

Poyraz demişken Poyraz’la Ayşegül de kavuştu yıllardan sonra dedik onca metrekarede gidip pencere kenarında öpüşerek Çınar mıdır Akçaağaç mıdır neyse o adama yakalandılar. Şimdi önümüzdeki bölüm fragmanında gördüğüm kadarıyla Ayşegül’ü zor günler bekliyor. Boşver Ayşegül’üm sür bir Essie Bahama Mama bütün problemlerin yok olsun;)

BU ŞEHIR ARKANDAN GELECEK Mİ KEREM BURSIN?

 

bu-sehir-arkandan-gelecek-620x320

Güneşi Beklerken’i tanımayanımız var mı? Kerem Bürsin, baklavaları ve utangaç tavırlarıyla kalplerimize taht kurmuştu o yaz. Havuz sahnesi, dans sahnesi derken yatıp kalkıp Kerem Bürsin’i sayıklar olmuştuk. Oynadığı Kerem karakteriyle mükemmel bir şekilde uyumluydu. Sonra Şeref Meselesi geldi. Hafif bir imaj degişikliği yaptı. Konu da enteresandı bir de ben Yasemin Allen’a bayılırım. Diziyi zevkle izledim. Fakat birşeyler kulağımı tırmalamaya başlamıştı. O da aksan ve hep aynı konuşma tarzı. Gözlerimi kapadığımda Kerem Sayer konuşuyordu. Şimdi bu yeni diziyi yapmak icin ara verdi. İyi de oldu. Ben hep Türkçe dersleri’ne ağırlık veriyor olmasını düşlemiştim ama o daha daha çok kas yapmiş. Evet bir boksörü oynayacak ve buna göre bir vücudu olması şart ama keşke fragmanda çok daha düzgün bir Türkçe duyuyor olsaydım. Biraz hayalkırıklığı oldu benim için ne yalan söyleyeyim. Fakat gülüş, bakış, yeni saç şekliyle gerçekten çok yakışıklı olmuş. Bakmak için ideal. Bakalım izlerken neler hissedeceğiz bunu da hep beraber görelim.

İçerde’de Garip Şeyler Oluyor…

81b2d2fdef3105aaa378983e9da12204_840

resim1

Ne ceketi yırtılıyor, ne suratında bir mimik oluyor. Garibim Aras Bulut İynemli bütün bir dizi boyunca darma duman saçlarla gezinirken Çağatay vurulup günlerce gözlerini açamadığı yatağından beyaz porselen dişleriyle uyanıyor.

resim1

 

Bu kadar yapma olmak doğru mu bir aksiyon dizisinde? Bence degil. Aras Bulut Iynemli ne kadar inandırıcıysa Çağatay Ulusoy da o kadar yapma bebek gibi duruyor. Galiba çirkinleşmekten korkuyor dizilerde. Hep güzeli, hep düzgünü oynamak istiyor ama bırak dağınık kalsın Çağatay, biraz eğil bükül, biraz yaralan berelen nedir yani.

Bugün de bize ayrılan sürenin sonuna geldik efendim size musmutlu bir Pazar ve güzel bir hafta diliyorum!

Küçüklüğümden beri sokaktaki ve dizilerdeki insanlari kafamdaki hayali scannerla gecirir onlara yeni imaj yaparim:) Seyahat, fotoğraf & çikolata tutkunuyum. Paris'te yaşıyorum. İU Halkla İlişkiler & Tanıtım.
Yorumlar 0