15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Kış Aylarının 3 Detoks Sebzesi

Büşra Düzyol
7 Ocak 2017

Kış aylarında metabolizmanız yaza göre biraz daha yavaşlar ve yalanmaya daha meyilli hale gelir. Yaza bomba gibi girmek istiyorsanız şimdiden hazırlık yapmanızda fayda var. Kış aylarında detoks olur mu dersiniz elbet ki olur. Bu mevsimlik sebzeler lezzetli olmasının yanında aynı zamanda da vücudu temizleme özelliğine sahiptir. Ödem probleminizi çözebilecek sebzeler işte burada!

Pancar1

Ödem probleminiz varsa salatamızın içine pancar ekleme ihmal etmeyin. Karaciğerdeki antioksidan enzim üretimini artırarak vücudun safra ve diğer maddeleri daha çabuk ortadan kaldırmasına yardımcı olur. Lif içeriği sayesinde de bağırsaklarınızı korur.

Yeşil Yapraklı Sebzeler2

Ispanak, kale, roka gibi Sebzeler bu kışın en favori yiyeceklerinden! İçerdikleri ağa wcye vitamini sayesinde çok iyi bir antioksidan kaynaklarıdır. Aynı zamanda klorofil seviyelerindeki yükseklik sayesinde vücudu alkali hale getirirler. Kale, bürüksel lahanası, ıspanak gibi sebzeleri haftada beş ile sekiz kez arasında tüketmeye özen gösterin.

Kırmızı ya da Beyaz Lahana4

Vücudun doğal detoksifikasyon sürecini hızlandıran en iddialı sebzelerden biri de lahanadır. Kokusuna tahammül edemiyorsanız mutlaka baharatlarla tüketme ihmal etmeyin. Gaz problemi engellemek için ise baharatların arasına mutlaka kimyonu da koyun.

Kış Aylarının Detox 3 Sebzesi

Diyetisyen / Beslenme Uzmanı
Yorumlar 0