15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Kız Çocukları İçin 10 Saç Modeli Önerisi!

Merve Ergüzel
7 Mayıs 2017

Düğünlerde ve özel günlerde bütün dikkatlerin gelinin ve davet sahibinin üzerinde olduğunu biliyoruz ama kız çocuklarının da böyle özel günlerde şık olmak istedikleri bir gerçek!

Küçük yaşlardan itibaren dış görünüşlerine dikkat etmeye başlayan minikler, saçları uzamaya başladıkça onlarla oynamayı ve değişik modeller yapmayı çok severler. Anneler için de kız çocuklarını süslemek ayrı bir zevktir.

Yaklaşan düğünlerde, mezuniyetlerde ve özel günlerde kız çocuklarınızın saçlarına uygulayabileceğiniz birbirinden şirin saç modelleri derledik, işte önerilerimiz;

1.Balerin Topuzu 

Basic-Bun

 

Arkaya doğru taradığınız saçları, tepeden at kuyruğu şeklinde toplayın. At kuyruğundan ufak bir tutam ayırın. Ve kalan saçları topuz yapın. Sonrasında ayırdığınız tutamı topuza sarın. Tel toka ile bu tutamı tutturun. Bu topuzu sünger şeklinde satılan topuz tokaları ile de yapabilirsiniz.

2.Yandan Bir Toka İle Tutturun 

Pinned-Back

Elbisesine uygun bir toka ile bir tutam saçı yandan tutturabilirsiniz. Böylelikle hem yüzü açıldığı için rahat edecektir, hem de zarif saç modeli elbiseyle oldukça uyum sağlayacaktır.

3. Sevimli Bukleler 

Cute-Curls

Bukleli saç modeli tüm kız çocuklarının sevimliliklerine sevimlik katar! Yanlızca bir tutamını küçük bir toka ile tutturduğunuz bukleleri açık bırakabilirsiniz. Bırakın kızınız dans ettikçe onlar da dans etsin!

4.Çiçekli Taçlar 

Floral-Crown

Birkaç sezondur oldukça popüler olan çiçekli taçlar, aslında en çok küçük kızlara yakışıyor! Açık bıraktığınız veya balerin topuzu yaptığınız saçları elbisesine uygun renklerde taçlarla süsleyebilirsiniz..

5.Yandan Örgü

Side-Braid

Yandan yapılacak basit bir örgü ile de oldukça zarif bir model yakalamak mümkün!

6.Balık Sırtı Örgü 

French-Braid

Balık sırtı, okul saç modellerinde çok fazla tercih edilen bir modeldir. Bu modeli yapmak için öncelikle saçları ortadan ikiye ayırmalısınız. Daha sonra örgü yapacağınız kısmı tekrar üçe tutam haline getirin. Normalde tutamları birbirinin üzerine katarak yaptığınız balık sırtını bu defa alttan örgüye katarak ters balık sırtı modeline ulaşabilirsiniz. Bu modeli ister ikili örgü şeklinde yapabilir isterseniz de ortada iki örgüyü de birleştirerek tek örgü elde edebilirsiniz.

7.Düz Bir Model 

Straight-Down

Eğer kızınızın saç modeli düz ve orta boylarda ise bu model tam da size göre!

8.Minnie Mouse Saç Modeli 

Hair24

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu saç şekli de hem yetişkinlerin hem de kız çocuklarının en sevdiği saç modeli haline geldi. Çok sevilen Disney karakteri Minnie Mouse’un kafasında yer alan büyük fiyonk, saç modeli olarak büyük ilgi görüyor. Bu saçı yapmak için öncelikle saçların tamamını arkaya tarayın. Tepeden sıkı bir at kuyruğu yapın. At kuyruğu şeklinde saçları bağladıktan sonra alttan küçük bir tutam bırakın. Kalan tutamları ise ikiye ayırın ve ikiye ayırarak tel toka yardımıyla tutturun. İki tutamı fiyonk haline getirip tutturduktan sonra ayırdığınız tutamı bu fiyonkun tam ortasından geçirin ve tel tokalarla sabitleyin. Minnie Mouse fiyonkunuz hazır!

9. Saç Bantı


Headband

Saç Bantları özel günlerde hayat kurtarıcı olabiliyor. Saç modeli ile uğraşmak için zamanınız olmadığı durumlarda çeşitli saç bantlarını kullanarak şık bir model oluşturabilirsiniz.

10.At Kuyruğu 

Flower-Pony

Günlük yaptığımız at kuyruğu modelinin aynısını özel günlerde de taze çiçekler ile birlikte kullanarak hem zarif hem de farklı bir model oluşturabiliriz.

 

 

 

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0