15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Moulin Rouge’un Efsanevi Yıldızı ‘Zsa Zsa Gabor’ Öldü

Özkan Özcan
19 Aralık 2016

Hollywood’da bir döneme damgasını vuran, 1936 yılında Macaristan Güzeli seçilen ve bir süre Türkiye’de yaşayan, 1958 yılında ‘En Göz Alıcı Aktrist’  kategorisinde Altın Küre kazanan,’Moulin Rouge’ filminin başrol oyuncusu  Zsa Zsa Gabor, 99 yaşında Los Angeles’ta yaşamını yitirdi.

zsa-zsa-gabor resimleriZsa Zsa Gabor resimleri

Gabor ve Burhan Asaf Belge Evliliği

Hollywood’da döneminin en güzel ve çekici kadınlarından biri olan Gabor, 8 evlilik yaptı ve 1937’de Murat Belge’nin babası Türk siyasetçi Burhan Asaf Belge ile yapmıştı. Belge ile evlendiğinde henüz 19 yaşında olan Gabor, Ankara’da cemiyet hayatının içine girerek hareketli sosyal hayata ilk adımını atmıştı.

Burhan Belge-Zsa Zsa GaborGabor, ilk eşi Belge’yle tanıştığında Viyana’da ‘The Singing Dream’ adlı operada rol alan 19 yaşındaki genç bir yıldız adayıydı. Türk diplomat/gazeteci Burhan Asaf Belge’yle bir partide tanışan Gabor, dört yıl Belge’yle evli kaldı. Boşanmadan kız kardeşleri Eva’yla birlikte Amerika’ya taşınan oyuncu, 1941’de diplomatla resmi olarak yollarını ayırdı.

Moulin Rouge- Özgürlük, güzellik, gerçek ve aşk için…

Moulin Rouge, sinema ve gösteri dünyasının gördüğü en orijinal müzikallerdendir. 1900’lerin başlangıcını, Bohem hayatı ve ideallerini anlatan, adı Türkçe’ye Kırmızı Değirmen olarak çevrilmiş müzikal film 1952’de Gabor’un başrol oynadığı efsane filmlerdendir.

1942’de Hilton Otellerinin sahibi Conrad Hilton ile evlendi

zsa_zsa_conrad_hiltonGabor, 1942’de Hilton Otellerinin sahibi Conrad Hilton ile evlenmişti. Gabor’un, 1946’da boşandığı Hilton ile evliliğinden tek çocuğu olan Francesca Hilton doğdu.Gabor, 2002 yılında trafik kazası geçirdi. 2010 yılından bu yana sağlık sorunları yaşayan ünlü yıldız, 2015 Ocak ayında kızı Francesca Hilton’u kaybetti.

Macar asıllı ABD’li aktris Zsa Zsa Gabor, 99 yaşında hayatına gözlerini yumdu. Uzun süredir Gabor’un halkla ilişkiler görevini yapan Edward Lozzi, ünlü oyuncunun Los Angeles’ta kalp yetmezliğinden öldüğünü açıkladı.

 

Yorumlar 0