15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Ne Zaman Dudak Kalemi Kullanmalıyız?

Sena Öğüt
3 Ocak 2017

Dudak kalemi, kullandığımız rujların önemli bir tamamlayıcısıdır. Fondöten için baz neyse veya oje için son kat neyse, dudak kalemi de ruj için aynı şeyi ifade eder. Evet, sadece ruj uygulamaı da yapabiliriz. Ancak dudak kalemi kullanarak hem dudak şeklimizi belirginleştirebilir, hem ruj uygulamasını deforme olmadan tamamlayabilir hem de kalıcılığını arttırabiliriz. Pekı dudak kalemini hangi durumlarda uygulamalıyız? Cevabı yazımızda…

İnce dudaklara sahipseniz, dudak kalemi kullanmalısınız.

ne-zaman-dudak-kalemi-kullanmaliyiz-popvizyon

Dudaklarınızı, dudak renginizden bir ton koyu bir kalemle çerçevelerseniz dudaklarınız daha dolgun ve şekilli görünecektir. Dolayısıyla sonrasında uyguladığınız ruj da daha iyi duracaktır. Ayrıca üst dudağınızdaki ‘V’ bölgesine biraz aydınlatıcı uygulayarak dolgunluk görünümünü bir tık daha arttırmak mümkün!

Kullanacağınız ruj parlak bitişli veya nemlendirme özelliği fazlaysa, dudak kalemi kullanmalısınız.

ne-zaman-dudak-kalemi-kullanmaliyiz-popvizyon

Nemlendirici özellikli ve parlak bitişli rujlar, mat yapıda olanlara göre dağılmaya ve yok olmaya çok daha meyillidir. Bu rujların daha kalıcı olmasını sağlamak için önce gül tonlarında bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çevreleyin, ardından dudaklarınızın etrafına kapatıcı uygulayın ve son olarak pudrayla bu uygulamayı sabitleyin. Bu işlermlerden sonra rujunuzu uygularsanız daha uzun süre dayanlıklılığını koruduğunu göreceksiniz.

Tazelemeye gerek duymadan rujunuzun tüm gece kalıcılığını korumasını istiyorsanız, dudak kalemi kullanmalısınız.

ne-zaman-dudak-kalemi-kullanmaliyiz-popvizyon

Daha uzun süre dayanıklı ruj uygulaması için, ruj uygulamadan önce dudaklarınızın tümünü dudak kalemiyle doldurun. Bunu rujunuzla aynı renkte bir kalemle yapmanız çok daha iyi olacaktır. Böylece dudaklarınıza rujunuzla aynı renk bir baz oluşturacak ve dayanıklılığı iki katına çıkaracaksınız.

Ruj yerine, sadece dudak kalemi kullanabilirsiniz.

ne-zaman-dudak-kalemi-kullanmaliyiz-popvizyon

Dudak kalemleri, kullandığımız mat rujlarla yarışacak ürünlerdir! Yumuşak uçlu bir dudak kalemiyle tüm dudağınızı renklendirebilirsiniz. Dudak kalemlerinde aradığınız rengi bulmak daha kolay olacağı için, hayalinizdeki mat ruj görünümünü kalemle yakalayabilirsiniz.

Ne Zaman Dudak Kalemi Kullanmalıyız?

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0