15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Netflix Türkiye’de

Kemal Kayaoğlu
28 Kasım 2016

Netflix ülkemizde hizmet vermeye başladı. Dünyanın önde gelen internet televizyon ağlarından Netflix’in, Eylül 2016’da tam anlamıyla Türkçe hizmet vermeye başladığını duyurmasının ardından, Türkiye’deki kullanıcılar artık Netflix Original programlarının yanı sıra binlerce içeriğe Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle erişebiliyor. Peki Türkiye’de Netflix deneyimi neler sunuyor? Bir ay ücretsiz deneme sürecinde Netflix’i ve streaming dünyasını tanımak için beş ana nedeni derledik.

Netflix üzerinden içerik izlendiğinde, yasal olmayan sitelerdeki gibi virüs tehlikesi bulunmuyor. Kullanımı kolay bir platform olan Netflix’le sevdiğiniz dizi ve filmleri istediğiniz zaman izleyebiliyor, dilediğinizde durdurup daha sonra farklı bir cihazdan kaldığınız yerden izlemeye devam edebiliyorsunuz. Streaming sadece bilgisayar, iPad veya akıllı telefon üzerinden izleme yapmak anlamına gelmiyor. Netflix uyumlu akıllı televizyonlardaki uygulama üzerinden rahatça online TV izleyebiliyorsunuz. Ayrıca bazı televizyonların uzaktan kumandasına kırmızı Netflix düğmesi de bulunuyor. Ancak akıllı TV’niz yoksa da, Apple TV veya Chromecast gibi basit cihazlarla Netflix’i televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Örneğin, Chromecast ile USB kablosunu TV’nizin arkasına takın; telefon, laptop veya iPad’inizle bağlantılı bir hesap oluşturun ve telefonunuzun ekranında görülen her şey TV ekranınıza da yansısın.

Netflix Türkiye

Netflix deneyiminiz size özel oluyor. Sevdiğiniz dizinin son bölümünü bitirdiniz ve bundan sonra ne seyredeceğiniz hakkında bir fikriniz yok.  Bu noktada Netflix devreye giriyor. Netflix gelişmiş algoritmalar ve yapay zeka sayesinde, kullanıcıların geçmiş verilerine göre izlemek isteyeceği, kişiye özel içerik önerileri sunuyor.

Netflix Türkiye

Veri kullanımı yönetilebiliyorsunuz. Cep telefonu üzerinden streaming yaparken veri kullanımı konusu da akla gelecek hususlardan. Netflix görüntü kalitesi için yüksek, standart ve düşük opsiyonlarını sunuyor; bu şekilde gerektiğinde saat başı daha az GB harcandığından emin olabiliyorsunuz.

Netflix Türkiye

Netflix Türkiye’de

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0