15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayan 3 Doğal Ürün

Sena Öğüt
4 Ocak 2017

Saç uzatmak biz kadınlar için her zaman sancılı bir süreç olmuştur. Saçlara faydası olan biotin içerikli ürünler ve E vitamini katkıları daha çok cansız saçlarımızı canlandırmaya yarar. Aslında saç uzamasını ve gelişimini destekleyen bir çok faktör var. Ancak bugün fiziksel yöntemleri de (saç derisine masaj yapmak) işin içine katarak saçlarınızın uzamasını nasıl destekleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Okumaya devam edin ve Rapunzelliğe bir adım daha yaklaşın…

1. Biberiye Yağı ile Saç Derisi Masajı

sac-uzamasini-saglayan-dogal-urunler-popvizyon

Çoğu zaman asıl özen göstermemiz gereken yerin saç köklerimiz dolayısıyla saç derimiz olduğunu unutarak bir çok ürüne fazla paralar dökebiliyoruz. Unutmamalıyız ki saç gelişimi saç derisinde başlar. Saç diplerine ve saç derisine yapılan masaj, saç uzatma sürecinde en büyük yardımcınız olabilir. Çünkü yapılan masaj sayesinde saç kökleriniz uyarılır, kan dolaşımı hızlanır ve kullandığınız ürünler saç köklerinize çok daha hızlı bir şekilde nüfuz eder.

Kuru saç derinize de masajı direkt olarak uygulayabilirsiniz ama masajdan daha iyi fayda almak için besin maddesi bakımından oldukça zengin olan Biberiye yağından yardım alabilirsiniz. Biberiye yağı yüz yıllardır saç gelişimini desteklemek için kullanılan doğal bir üründür. Kan damarlarının açılmasına ve saç gelişiminin hızlanmasına yardımcı olur.

Biberiye yağını ister tek başına, ister hindistan cevizi veya zeytin yağı gibi doğal yağlarla karıştırarak saç derinize masaj yapabilisiniz. Eğer bu işlemi düzenli olarak yapamayacaksanız, şampuanınızın içine bir kaç damla biberiye yağı katarak her duşta masaj etkisi yaratabilirsiniz.

2. Yumurta Sarısı Maskesi

sac-uzamasini-saglayan-dogal-urunler-popvizyon

Eğer saçlarınız omuzlarınıza düşmeden kırılmaya başlıyorsa, yumurta maskesi kurtarıcınız olabilir! Yumurta içerdiği lesitin ve protein sayesinde saçlarınızı güçlendirecek, nemlendirecek ve iyileştirecektir. Bunun yanı sıra içerdiği sülfür sayesinde kurtulamadığınız kepek problemine de kalıcı çözüm sağlayacaktır.

Maskeyi yapmak için iki yumurtayı iki yemek kaşığı zeytin yağıyla karıştırın. Eğer kıvamı sizi rahatsız ediyorsa, biraz su ekleyerek açabilirsiniz. Maskeyi direkt olarak kuru ve kırık saç boylarına ve uçlarına uygulayın. Otuz dakika kadar beklettikten sonra şampuan ve saç kreminizle her zamanki yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3. Sıcak Hint Yağı Uygulaması

sac-uzamasini-saglayan-dogal-urunler-popvizyon

Hint yağı saç dünyasının değeri bilinmeyen ürünlerinden birisi. Hatta devamını okuduktan sonra o çok sevdiğiniz hindistancevizi yağını bir kenara bırakabilirsiniz. Öncelikle hint yağı, mantar önleyici ve antibakteriyel özelliğe sahip bir üründür. Bu özelliğiyle saçlarınızda meydana gelen ve saç uzamasını engelleyen deri problemleriyle savaşır. İkinci özelliği de omega 6 yağ asidiyle dolup taşan bir ürün olması! Bununla birlikte içeriğindeki E vitaminş, proteinler ve diğer besin değerleri saçlarınızdaki kırıklar, kuruluklar savaşarak deriye yumuşak ve dokunulası saçlar bırakır. Üçüncü ve son özelliği de hint yağıyla yapacağınız ve asla bırakamayacağınız bir saç bakımı:

Hint yağıyla saç derinize masaj yapın ve tüm o besin değerinin saç köklerine çabucak geçmesini sağlayın. Masajla birlikte saç boylarınıza ve uçlarınıza da yağı uygulamayı ihmal etmeyin. İşlem bitince saçlarınızı toplayın, duş bonesiyle sarın. Saç kurutma makinasıyla 15 dakika boyunca bonenin üzerinden saçlarınızı ısıtın. Ardından saç yıkama ritüelinizi gerçekleştirin. Duş sonrası saçlarınızın ne kadar yumuşadığına inanamayacaksınız!

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayan 3 Doğal Ürün

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0