15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Sony Xperia XZ

Kemal Kayaoğlu
9 Aralık 2016

Sony, yeni ürünü Xperia XZ ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Firma, telefon dünyasında Apple ve Samsung gibi markaların en büyük rakibi. Yeni model Xperia XZ, 5.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve Full HD (1920×1080) çözünürlüğü destekliyor. Telefonun sahip olduğu 424 ppi piksel yoğunluk değeri, oldukça keskin görüntüler oluşturabiliyor.. Benzer bir durum ekranın parlaklık değeri için de geçerli. Xperia XZ, güneşli ortamlarda sizi kesinlikle yalnız bırakmıyor. Bir diğer önemli özelliği, üst ve alt kısmında hoparlörlerin bulunması ve kullanıcıya Stereo ses kalitesi sunması. Ayrıca güç düğmesi aynı zamanda bir parmak izi sensörü olarak da kullanılabiliyor.

Dört çekirdekli ve 2.15 GHz sistem frekansında çalışan Snapdragon 820 işlemcisine sahip olan Sony Xperia XZ , 3 GByte büyüklüğünde bir belleğe sahip.  Android  6.0.1 işletim sistemi ve kendi arayüzü ile kullanıcılarla buluşan Xperia XZ, yüksek bir tempoda çalışıyor. Gerek uygulamalar olsun, gerekse de menüler arasındaki geçişlerde hiçbir şekilde takılmıyor. Buna yeni nesil 3 Boyutlu oyunlar da dahil olması önemli bir artı. Xperia ailesinde ilk kes USB Type C arabirimini kullanıldı. Xperia XZ’nin üzerinde bulunan 2900 mAh’lik bataryası, bu sayede, hızlı şarj modunda 1.5 saat içinde doluyor. Üründe beğendiğimiz bir özellik, çok yoğun kullanımda yaklaşık 10.5 saat dayanabilmesi.

Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ , 32 Gbyte’lık bir kapasiteye sahip. Bu kapasitenin yaklaşık 22 Gbyte’ı kullanılabiliyor. Daha fazla bir kapasiteye sahip olmak isteyen kullanıcılar Micro-SD kart takabiliyorlar. Bu esasında önemli. Çünkü Xperia XZ’nin 4K Video çekim modu yüksek bir kapasiteye ihtiyaç duyuyor. 12 MP ön ve 23 MP’lik bir arka kameraya sahip olan Xperia XZ, yüksek bir verimlilikle çalışıyor. Yaptığımız testlerde ışıklı ortamlarda keskin ve renkleri doymuş fotoğraflar çekebildiğimizi söylemeliyiz.  Üründe bizi şaşırtan bir özellik, loş ortamlarda yaptığımız çekimlerde birçok rakibi geride bırakması. Xperia XZ,  gelecek hareketi önceden tahmin eden görüntü sensoru, nesneye olan uzaklığı ölçerek zorlu ışık koşullarında net görüntüler sağlayan Lazer otomatik odaklama sensoru ve beyaz dengesini ayarlayan ve renkleri doğal canlılıkta yakalayan RGBC-IR sensörleri ile müthiş işler başarıyor. Xperia XZ, ne yazık ki optik görüntü sabitleyicisine sahip değil. Fakat bu eksikliği gelişmiş Steady Shot teknolojisi ile gideriyor. Telefonun boyutu 146 x 72 x 8.1 mm ve toplam ağırlığı 161 gr.

Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0