15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Vintage Saç Aksesuarlarıyla İlkbahar Tarzınızı Konuşturun!

Sena Öğüt
14 Nisan 2016

Vintage saç aksesuarları ilkbaharın en büyük trendlerinden birisi! Fiyonklar, kurdeleler, taçlar, tokalar, çiçekler ve tabi ki bandanalar ilkbaharın gelişiyle sıklıkla görmeye başlayacağız. 2016 İlkbahar podyumlarında da en dikkat çeken trendlerden biriydi vintage aksesuarlar… Podyumlarda boy gösteren mankenler bize ikonik dizi ‘Gossip Girl’ün Blair Waldorf’unu hatırlatmıştı. Vintage giyimin en büyük örneklerinden birisi olan Waldorf gibi siz de aksesuarlarınızla büyülemeye hazır olun!

Chanel, şahane saç aksesuarlarıyla her zaman büyüleyici adımlar atmayı başaran bir marka. Her sezonda öne çıkardığı her trend yükselerek devam etti ve asla başarısız olmadı! Louis Vuitton ve Hermes ise 90’lar etkisini her zaman yaşatmayı başaran dünyaca ünlü markalardan!

PARIS, FRANCE - OCTOBER 05: A model walks the runway during the Saint Laurent show as part of the Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2016 on October 5, 2015 in Paris, France. (Photo by Dominique Charriau/Getty Images)

Saint Laurent 2016 İlkbahar

Yine Gucci 2016 İlkbahar podyumlarında, çiçekli saç tokaları ve türban tarzında saça bağlanan fularlar ön plandayken; Saint Laurent taçları ön plana çıkarmıştı. Dior ve Oscar De La Renta ise salaş at kuyruğu modellerini kurdele ile hareketlendirmişti.

NEW YORK, NY - SEPTEMBER 15: A model walks the runway at the Oscar De La Renta Spring 2016 fashion show during New York Fashion Week on September 15, 2015 in New York City. (Photo by Slaven Vlasic/Getty Images)

Oscar De La Renta 2016 İlkbahar

İlkbaharın saç aksesuarı trendlerine hakim olmak ve kendinizde kolaylıkla uygulamak için okumaya devam edin ve bu ilkbaharda tarzınızla büyüleyin…

SAÇ BANDI ÇILGINLIĞI

Bir çok farklı materyal ve tarzda tasarlanan saç bantları veya bandanalar ilkbaharda sıklıkla göreceğimiz saç aksesuarlarından biri! Helenistik stilin bir parçası olan bu aksesuarlar geçmişten günümüze her zaman kadınların favorileri arasındaki yerini korumayı başardı. Her saç modeliyle kullanılabilen, her ortama uyum sağlayan saç bantlarını nasıl daha modern bir görünüme kavuşturabileceğimizi podyumdaki örnekleri inceleyerek ilham alabiliriz…

vintage-saç-aksesuarları2-popvizyon vintage-saç-aksesuarları3-popvizyon vintage-saç-aksesuarları4-popvizyon vintage-saç-aksesuarları5-popvizyon

ÇİÇEKLER VE MEYVELERLE FESTİVAL HAVASI

Bitki örtüsü her zaman ressamlara, yazarlara ve tasarımcılara ilham olmuştur. Özellikle tasarımcılar çiçek desenlerini ve meyveleri kıyafetlerde, aksesuarlarda hatta çantalarda sıklıkla kullanıyor. 2016 ilkbahar podyumlarında ise çiçekli saç aksesuarları oldukça ön plandaydı. Peki, bu trendi günlük hayatta nasıl uygulayabiliriz?

vintage-saç-aksesuarları6-popvizyon vintage-saç-aksesuarları7-popvizyon vintage-saç-aksesuarları8-popvizyon vintage-saç-aksesuarları9-popvizyon

ROMANTİK FİYONKLAR VE ZARİF ŞERİTLER

Kurdele ve fiyonklar sezonun en gözde saç aksesuarları arasında! Sadece saç aksesuarları değil, tişört, bluz, elbise ve ayakkabı gibi bir çok tasarımda kullanılan fiyonk ve şeritler romanik ve vintage bir görünüm sevenlerin favorisi olacak!

vintage-saç-aksesuarları10-popvizyon vintage-saç-aksesuarları11-popvizyon

BAŞÖRTÜSÜ TRENDİ

Oldukça feminen aksesuarlardan birisi olan başörtüleri her tarza uyum sağlayan aksesuarlardan birisi. Bir çok şekilde kullanabilen baş örtülerini ister saç bandı ister fiyonk şeklinde kullanabilir, isterseniz Hindistanlı kadınların tarzına bürünebilirsiniz. Nasıl kullanırsanız kullanın ama bizce bu ilkbaharda başörtülerini kesinlikle kullanın!

vintage-saç-aksesuarları12-popvizyon vintage-saç-aksesuarları13-popvizyon

ANTİK ROMA TAÇLARI GERİ DÖNÜYOR!

Kraliyet zarafetini saçlarınızda yaşatmaya hazır olun! Antik Roma’nın meşhur taçları bu sezonun trendleri arasında! Sıradan jean-tişört kombininizle ters köşe yapabilir ve tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Günlük kullanım için fazla iddialı buluyorsanız, düğün, nikah veya parti gibi özel günlerinizde de kullanabilir, şık kıyafetlerinize apayrı bir hava katabilirsiniz.

vintage-saç-aksesuarları14-popvizyon

ÖZEL TAŞLARLA SÜSLENMİŞ TOKA, BROŞ VE SAÇ BANTLARI

Parıltıyı ve taşları sevenlerin gözdesi olacak nitelikteki aksesuarları bu ilkbaharda sıklıkla göreceğiz! Eskilerden kalma, bir köşeye atılmış taşlı toka veya saç bantlarınızın tozunu alma vakti geldi! Baharın en güzel günlerinde taşlarınızla parlayın!

vintage-saç-aksesuarları15-popvizyon

Vintage Saç Aksesuarlarıyla İlkbahar Tarzınızı Konuşturun!

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0