15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Yıl 2017 Aklımız Hala Bihter’de …

Pelin Kumral
5 Ocak 2017

2017 yılının bu ilk haftasında hepinize cok mutlu, sağlıklı, huzurlu ve umut dolu bir yıl diliyorum..

Geçtiğimiz yılı biraz değerlendireyim derken kendimi gene Aşk-ı Memnu’ya bakarken buldum. İnanın ben kaç kere seyrettiğimi hatırlamıyorum artik. Her defasında da stylinge hayran kalıyorum. 

image9

Biliyorsunuz daha önce hiçbir dizi stil danışmanları ile çalışmamıştı ve bu dizide Deniz Marşan ve Basak Dizer bizi yaptıkları seçimlerle gerçekten büyülemişlerdi.

image1

Perşembe günü eve kapanıp o ne giymiş bu ne giymiş Bihter’in makyajı da nasıl güzelmiş, Behlül de nasıl yakışıklıymış, Firdevs Hanım’a da herşey nasıl yakışıyormuşu ezberlerdik. Cuma günü ofise girer girmez ilk yaptığımız şey de “Elbiseyi gördün müüüüü” demek olurdu. 

image2

Bihter’den sonra kıyafetlerini gerçekten çok sevdiğim ikinci bir karakter de Poyraz Karayel’deki Ayşegül karakteri.  Ama Ah Bihter’ciğim Ah senin yerini kimse dolduramıyor.

Aşk-ı Memnu’nun kıyafetlerine bakıyorum da gerçekten bu yılda dahi ne kadar güzel giyinmiş diyeceğimiz seçimler yapmışlar.

Onları bunun için kutlaya duralım aynı şeyleri bazı trendler icin söylemek güç. Mesela terlik icinde keçi unuttuk modeli o Gucci terlikler yok mu? Bu sene gerçekten en fazla takıldığım trendlerdendi. 

Ne oldu da giyildi o terlikler? Bir sene önce birini o terliklerle görseydik gerçekten “Vay be şu anda tam şu anda bir trend set edildi”!!! diyerek hepimiz koşarak aynısından birer tane yaptırır mıydık? Bence üzerinde durulması gereken bir soru.

image3

Bir de şu peluş mantolar ceketler var. Herkesin Yeti gibi dolaşıyor olması gerçekten yetmedi mi artık? 

Ay bir de tepede simit topuzlar var ya bana onlardan da fenalık geldi. 

GELELİM CESUR VE GÜZEL’E

Aşk-ı Memnu’nun stylinginden geliyoruz Cesur ve Güzel’e. Cesur’un son bölümde hastaneden çıkarken giyindigi eşofman bile özenle secilmişken ben Sühan’ın giyindiği kıyafetleri anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.

Düşünüyorum da adam iki seksen ameliyatlı haliyle bu kadar yakışıklı olabiliyorken sen çok önemli bir yılbaşı partisine nasıl hediye paketi gibi gidersin Sühan? O elbisenin üstüne o garip mantoyu nasil alırsın Sühan? 

Bir de surekli hardal rengi, kahverengi kıyafetler ne anlama geliyor? Bize gizli bir mesaj vermek istiyorsunuz da biz mi anlayamıyoruz? O hardal rengi kıyafetleri gördükçe aklıma sürekli Heinz’in sarı hardalıyla süslenmiş sosisli sandviçleri geliyor. Acaba mesaj bu mu izle diziyi kap sosisliyi.

Hele o muhteşem kahverengi yeleklerin çiftlik hayatıyla uyumu yok mu? Bayılıyoruz:)

image4

Yani şu Sühan’ı şöyle göremeyecek miyiz bu hep böyle mi devam edecek? Yoksa kendine gelmek icin gittiği Roma tatilinden şu kıyafetlerle mi dönecek? (Hayır Cesur’un gözlerine bakarken bir sahne kaçırmadınız merak etmeyin sadece hayal ediyorum) Sühan’ı bu tarz kıyafetlerle izlemek ne kadar da güzel olurdu…

image5

olivia-palermo-style-4

Bu arada dokuzuncu bölümü ciddi anlamda merakla bekliyorum ve Cesur’un başına gelecekleri tahmin etmeye çalışıyorum. Bütün sırların 8. bölümde ortaya çıkmış olması demek bizi çok acayip şeyler bekliyor demek bence. Ece Yörenç’in bizi hayal kırıklığına uğratmayacağına neredeyse eminim.

Biraz önce şu trendler kalksın artık diye birkaç küçük örnek verdim ya dizi dünyasında da değişmesini istedigim şeyler var.

Örneğin artık dizi karakterlerinin gerçek kişiliklerini saklayarak birilerine aşık olup 40 bölüm kıvranmalarımı seyretmek istemiyoruz. En sonunda gerçekler ortaya çıkar da efenim sen bana yalan söyledin de ben seni çok sevdim de filan bıktık artık bunlardan.

Sonra bir de romantik komedilerin romantik komedi olarak kalamama araya illa ki bir kaçırılma, kötü karakter girme, entrikalar çevrilme eklenerek konunun anayoldan sapması durumunu gerçektem istemiyoruz.

Entrika, aksiyon, mafya konulu birşey seyredeceksem İçerde gibi bir diziyi seyrediyorum zaten neden romantik komedi diye başladığım bir diziyi karanlık sokaklara sokuyorsun ey sevgili senarist? 

Bir de bu yılda şöyle Avrupa Yakası gibi bir efsane bekliyorum ben. Hem gülsek, hem kıyafetlere bayılsak. Gülse Birsel’in muhteşem kalemi bir kez daha bize guzel anlar yaşatsa keşke.

Evet efendim bugünlük de bu kadar önümüzdeki gelecek yazımda başka konularda görüşmek üzere sevgiler.

Küçüklüğümden beri sokaktaki ve dizilerdeki insanlari kafamdaki hayali scannerla gecirir onlara yeni imaj yaparim:) Seyahat, fotoğraf & çikolata tutkunuyum. Paris'te yaşıyorum. İU Halkla İlişkiler & Tanıtım.
Yorumlar 0