15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Yılbaşı Sofraları İçin Dekorasyon Önerileri

Merve Ergüzel
28 Aralık 2016

Sevdiklerimizle bir arada olacağımız yılbaşı akşamı hepimiz için çok kıymetli. Eğer siz de bu yılbaşını evde ailenizle ve dostlarınızla geçirmeye karar verdiyseniz mutlaka bu özel gün için şık bir sofra düzeni hazırlamak isteyeceksinizdir…

Eğer sizde sevdiklerinize bu yıl farklı bir sofra düzeni hazırlamaya karar verdiyseniz, önerilerimize kulak verin…

Yılbaşı sofranız için öncelikle hangi renkleri kullanacağınıza karar verin. Klasik yılbaşı renkleri kırmızı, beyaz ve yeşil renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi beyaz-gümüş, yeşil-altın sarısı, beyaz-altın sarısı  veya pastel renkleri bir arada kullanarak da zarif  ve farklı bir yılbaşı sofrası hazırlayabilirsiniz. Renk seçimine karar verirken kullanacağınız yemek tabakları ve servislerinizi de gözden geçirmenizde fayda var. Yemek takımı ve servislerinize uygun renkler seçmeniz sofranızın daha uyumlu görünmesini ve vakit kazanmanızı sağlar.

Şık bir yılbaşı sofrası için tabi ki küçük ve şık ayrıntılar gerekiyor. Mumlar,peçeteler,çam ağacı dalları, kozalaklar  ve nar gibi birçok alternatif süs kullanabilirsiniz. Sizin de  yapabileceği objeler sofranıza zarif bir dokunuş sağlayacaktır. Örneğin; cam kavanozlara kozalak, kokina, çam ağacı dalları ve mum gibi objeler yerleştirebilirsiniz. İçlerini oyduğunuz elmaların içerisine mum koyarak zarif bir süsleme yapabilirsiniz. Masanızın orta süslemesinde ise üzüm, nar ve kırmızı elmalar gibi taze meyveleri çiçeklerle ve mumlarla bir arada kullanarak şık ve farklı bir masa süslemesi oluşturabilirsiniz.

Gelin sofranıza ilham verecek önerilerimize birlikte bakalım…

 

Popvizyon Yayın Yönetmeni / Uluslararası İlişkiler Uzmanı / Moda ve Dekorasyon Tutkunu & Anne
Yorumlar 0