15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

2018 dekorasyon trendleri hakkında kısa kısa

Zeynep Özyazıcı
24 Mart 2018

2018in dördüncü ayına merhaba demek üzereyken, bu yıl hangi dekorasyon trendleri ile haşır neşir olacağız bir göz atalım.

Bilindiği üzere Pantone bu yılın rengini Ultra Violet yani derin/canlı mor olarak belirledi. Fakat bu kadar baskın bir rengin dekorasyonda kullanımı oldukça zor. İç mekan söz konusu olduğunda genelde bu rengin çevresinde geziniyor olacağız dersek yanlış olmaz. Lila, açık mor, lavanta renkleri gibi tercihler bu yıl söz konusu.

 

Genel havanın eklektik olduğunu söylesek de yanlış olmaz. Bu yılın trendlerini bütün olarak değerlendirdiğimizde birbirinden çok farklı detayların bir arada yaşamaya başladığının da altını çizmekte yarar var.

Özellikle son 2 yıldır dünyayı kasıp kavuran Danimarka kökenli hygge stili her evin baş trendi olmaya aday. Altında yatan ev konforu, evde keyif temaları ise tüm alışanlıklarımıza, seçimlerimize yer etti bile!

 

2018in bir başka trendi hafiflik üzerine. Size ağırlık yapan ne varsa, her anlamda bunlardan kurtularak daha yalın, daha hafif mekanlar elde etmeniz mümkün..

Bunun yanı sıra siyah-beyazın uyumuna, daha naturel ve yumuşak dokulara, püsküllere, mantar malzemelere bu yıl da sık rastlayacağız.

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne