15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Duvar kağıdı ile evinizin havasını değiştirin

Zeynep Özyazıcı
18 Temmuz 2017

 

Duvar kağıtları, duvar dekorasyonu denildiğinde boyaya en iyi alternatiflerden biri. Boya yaparken yaşanan zorluklar dikkate alındığında duvar kağıdı hem bu açıdan hem de görüntü açısından duvar dekorasyonu için daha kullanışlı bir seçenek aslında. Fakat evimiz için duvar kağıdı seçerken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var.

Duvar kağıdı satın alırken, görselliğinden ziyade dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kağıdın kalitesi.

İyi bir duvar kağıdı, ileride yaşanması muhtemel zorlukların da önünü kesmiş oluruz. Fakat seçimimizi kalitesiz bir kağıttan yana kullandığımızda; her türlü zedelenme, yırtılma, kısa sürede deforme olma, solma gibi bir çok soruna da davetiye çıkartmış oluruz. Bu yüzden duvar kağıdı seçiminde ilk kriterim, kaliteli bir malzeme olmalı.

 

Eviniz için duvar kağıdı seçerken, sayısız seçenekle karşılaşacak ve karar vermekte zorluk yaşayacaksınız, baştan uyaralım.

Çiçekli, geometrik, sade, çizgili.. Gibi çok sayıda kategori içinden sizin için en uygun olanı belirlerken aceleci davranmayın.  Evinizdeki mobilya renklerini, stilini muhakkak baz alın. Uyumlu bir hava yakalamaya çalışın.

Ayrıca seçeceğiniz duvar kağıdının silinebiliyor ya da boyanabiliyor olmasına mutlaka dikkat edin. Odanızın güneş alma durumuna, aydınlatmasına ve tavan yüksekliğine göre renk ve desen belirleyin.

 

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne