15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Yemek masanızı seçerken bunlara dikkat edin

Zeynep Özyazıcı
4 Ocak 2018

Etrafında toplanıp kutlama yaptığımız, kalabalık misafirlerimizi ağırladığımız yemek masalarını seçerken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Odanızın stili ile uyumlu olup olmadığı, dayanıklılığı ilk baz alınanlardan. Ayrıca odanızın büyüklüğüne uygun ebatlarda bir yemek masası seçiyor olmanız da gerekiyor.

Yemek masanızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz, gelin birlikte gözden geçirelim.

 

Öncelikle masanın malzemesi mühim bir konu. Eğer masif ahşap malzemelerin, bakım gerektirdiğini unutmayın. Bunun yerine ahşap kaplama tercih edebilirsiniz. Cam bir masa tercih ederseniz çizilmeye karşı da önlem almış olursunuz. Eğer alanınız dar ise, daha çok kişiyi etrafında toplayabilmek adına yuvarlak bir masa tercih edebilirsiniz.

Masanızı satın alırken, etrafına kaç sandalye sığdırabileceğinizi mutlaka siz de deneyin.

 

 

Kaliteli bir yemek masasına köşelerden baskı uyguladığınızda, yada bacaklarınızı çektiğinizde sağlam durur. Bu sağlamlık testinden geçemeyen bir masa tercih edilmemelidir. Masanızı satın almadan önce bağlantı yerlerinin sağlam olup olmadığını öğrenmek için birtakım testlerden geçirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle açılır bir masa tercih edecekseniz çok daha dikkatli olmalısınız.

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne