15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Admiral C-Force 50 Ouranos

Kemal Kayaoğlu
2 Ocak 2017

İtalyan yat üreticisi Admiral, 50 metrelik Ouranos süperyatını tamamladı. Dünyanın en sessiz motoryatlarından biri olan yeni C Force Ouranos; kamaralarda ölçülen benzersiz ses ve titreşim seviyeleri, geleneksel makineleri ve 500 grostonun altındaki hacmiyle dikkat çekici. Çiçeği burnunda yatın muazzam konforunun bir kanıtı da, Rina Comfort Class Classification’da 100 üzerinden 96 puan alması.

Ouranos, tam deplasman çelik gövde ve aluminyum üst yapıdan üretildi. Yatın hacmi 499 groston. C Force Ouranos’un dış tasarımını, Unielle Yacht Design’dan Jure Bukavec yaptı. Bukavec, tasarımı hakkında şunları söyledi; “C Force 50 Ouranos, Admiral’in C Force filosunu, filonun konsept çizgileriyle devam ettiriyor. Modern ve agresif çizgilere sahip olan Ouranos, 50 metre boy uzunluğuyla 500 groston altında bir tasarım ortaya çıkarma çabasının başarılı bir sonucu. Bazen bu tarz kısıtlar, ortaya çok daha iyi ve yenilikçi sonuçlar çıkarabiliyor. Süperyat Ouranos’da bunun bir örneği.”

admiral-ouranos-4

C Force filosunun karakteristik özelliklerinin başında, ortadaki yüksek pencere geliyor. Bu noktada C Force’larda uygulanan farklı tasarım varyasyonlarından biri de balkonlu versiyon. Bu unsurun temel amacı, iç mekana daha fazla ışık getirmek. Özellikle de ana ve üst güvertedeki salonlara.. Bu sayede yatta, bir penthouse tipi iç ambiyans ortaya çıkarılmış oluyor. Dışarıdan bakıldığında bu pencere düz ve dikine bir kesik gibi görünse de, tasarımcısı dış çizgileri bozmadığını destekliyor. Ouranos’un lüks iç mekanını mimar Gian Marco Campanino’yla birlikte Admiral Centro Stile yaptı. İç mekanda kullanılan doğal derilerin rafine doğramalarla oluşturduğu kombinasyon, hayli tatmin edici.

admiral-ouranos-2

admiral-ouranos-1

Admiral C-Force 50 Ouranos

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0