15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Avrupada Daha Az Bilinen 5 Rota

Sevcan Şahin
1 Ağustos 2017

Yeni yerleri ziyaret etmekten ve keşfetmekten hoşlanan biriyseniz;aynı zamanda çok kalabalık şehirlerden de uzak durmak istiyorsanız,sizin için iyi bir önerimiz var;Daha sakin,daha yeşil,az keşfedilmiş…Size esin kaynağı olacak bu yerler için tek yapmanız gereken birini seçmek.

Avrupada daha az bilinen beş rota;

Dinant, Belçika

Daha az bilinen Belçika incisi;saksafon mucidi Adolphe Sax’un doğum yeri.Harika bir müzikal geçmişi olan ve yürüyüşten zevk alanlar için de mükemmel mekalar sunan bir şehir.

Bohinj, Slovenya

Huzur ile bir başka güzel Balkanlar…Julian Alpleri’nin kalbinde yer almaktadır.Güzelliği,bu mekana özel bir renk katan güzel Bohinj Gölü tarafından tamamlanır.

Faial Adası, Portekiz

Atlas Okyanusu’ndaki volkanik kara parçaları ağının bir parçası olan bu güzel küçük ada;daha çok “mavi ada” olarak bilinir.Yaklaşık 15.000 kişinin yaşadığı bu adanın otantik görünümü,evlerinin mavi rengidir.Güzel plajları, bu büyülü adayı ziyaret etmenin başka bir nedeni.

Ohri, Makedonya

Antik Roma amfi tiyatrolarının ve çok sayıda ortaçağ kilisesinin karışımı;burası Makedonya’nın en turistik yerlerinden en özgün olanı oluşturuyor.Ohri Gölü,bu kasaba ülkenin en çok ziyaret edilen yeri.Neden mi? Burası harika bir tarihi mirasa sahiptir ve UNESCO mirasıdır.

 

Burano, İtalya

Mimariyi ve tarihi aynı anda seven bir insansanız;Burano’ya kesinlikle gidin.Çok sayıda kanal,renkli evler,eşsiz koku ve çok fazla mutluluk olan “Venedik benzeri” bir yer.

KEYİFLİ TATİLLER !

Popvizyon Seyahat & Kültür Sanat Editörü / Sanatın her dalıyla ilgili & Seyahat Tutkunu