15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Avustralya’daki 5 Güzel Balayı Noktası

Sevcan Şahin
2 Ağustos 2017

Evlenmeye mi karar verdiniz ? Tebrik ederim! Hayalinizdeki düğünü de planladığınız da geriye sadece balayınız hakkında düşünmek kalıyor.Uzun yolculuklar ve aktarmalar gözünüzü korkutmasın.Dünyanın en muhteşem yerlerinden ve deneyimlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Avustralya,dünyadaki en popüler balayı destinasyonlarından da biri olarak sizleri bekliyor.

Peki neresi derseniz ? Avustralya’daki 5 Güzel Balayı Noktası’nı sizler için belirledim.

Whitsundays, Queensland

Gün boyunca Whitsundays,Queensland’de güneşin tadını çıkarın.Hamilton,Hayman ve Daydream Adaları da dahil olmak üzere Büyük Bariyer setinin sularına dağılmış 74 adayla,palmiye ağacının gölgesi altındaki kendi cennet dilimindesiniz. Büyük Bariyer setinde;şnorkel,pastoral Whitehaven Plajı’nda dinlenin ve Kalp Resifinin üzerinden uçun.

Ziyaret etmek için uygun zamanlar;

Mayıs ayından Aralık ayına kadar olan süre.

The Kimberley, Batı Avustralya

Kızıl renkte balayı için;Batı Avustralya’nın kuzeyindeki The Kimberley’i ziyaret edin.Vahşi sınırdaki yaşam boyu sürecek maceranızı birlikte başlatın.Kimberley;keşfedilmemiş kıyı şeritleri ve şaşırtıcı manzaralarla çevrili Bungle Bungle Range ve Cape Leveque’nin yanı sıra;Mitchell şelalesi ve Horizontal şelalesi de dahil olmak üzere nefes kesici manzaraları yaşamanız içinsize bırakacaktır.

Ziyaret etmek için uygun zamanlar;

Nisan ayından,Ekim ayına kadar olan süredir.

Broome, Batı Avustralya

Uzak bir krallıkta egzotik bir kaçamak hayal mi ediyorsun? Batı Avustralya’da bulunan Broome;Avustralya’da şimdiye kadar göreceğiniz en görkemli gün batımı evlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır.Cable Plajının bozulmamış kumları boyunca balayınızın tadını çıkara bilirsiniz. Gantheaume Point’de 130 milyon yıllık Dinozor Ayak izlerini arayabilirsin.

Ziyaret etmek için uygun zamanlar;

Mart ayından,Ekim ayına kadar olan süredir.

Lord Howe Island, Yeni Güney Galler

Lord Howe Adası, Avustralya ve Yeni Zelanda arasında Tasman Denizi’nde bulunan düzensiz hilal şeklinde bir volkanik kalıntıdır.Muhteşem bir ortamda kendinizi bırakın ve dünyanın en iyi zamlarını;mercan resifinde şnorkelle dolaşın,Ned’s Plajı’nda elle beslenen balıkları ve çok daha fazlasını deneyin.Dünya Mirası listesinde yer alan cennet;Sidney ya da Brisbane’den 2 saatlik bir uçuş mesafesindedir.

Ziyaret etmek için uygun zamanlar;

Eylül ayından,Hazirana ayına kadar olan süredir.

Daylesford, Victoria

Daylesford’un,kaplıca kasabası;Melbourne’den iki saatten az bir mesafede bulunur.Hepburn Bathhouse & Spa’nın maden sularına dalın,Wombat Hill Botanik Bahçeleri’nde dolaşın,galerileri ziyaret edin ve kendinizi gurme tatlarla ödüllendirin.Birbirinize sevgiyle bakan son derece huzurlu bir ortamda hafta sonu yerel şarap yudumlayın.

Ziyaret etmek için uygun zamanlar;

Mart ayından,Mayıs ayına kadar olan süredir.

KEYİFLİ TATİLLER !

Popvizyon Seyahat & Kültür Sanat Editörü / Sanatın her dalıyla ilgili & Seyahat Tutkunu