15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Tercihi

Zeynep Özyazıcı
10 Ağustos 2017

Eviniz sizi anlatır. Kişiliğiniz, karakteriniz burcunuzla ilintilidir, dolayısıyla kararlarınız seçimlerinize yansır.

Peki hangi burçlar hangi tarz dekorasyonu tercih ediyor öğrenmek ister misiniz?

Koç burcu ile başlayalım:

Koç burcu insanlar genelde inatçı ve kendi isteklerinin dışına çıkmayı istemezler. Bu nedenle koç burcu insanının dekorasyon zevkine kendi zevkinizi katamazsınız. Genelde mobilya tercihlerinde kırmızı rengi tercih ederler. Rahatlarına düşkün olan koçlar deri rahat koltukları tercih ederlerken farklı, cesur tercihler yapmaktan çekinmezler.

Boğa Burçları

Feminen tasarımları tercih eder. Ev dekorasyonuna hep kadınsı bir hava katmaya çalışırlar.

Koyu renkli ve fazla abartılı ürünlerden hoşlanmazlar. Boğa burcunun evleri genellikle sade ve az eşyalıdır.

 

 İkizler:

Ev dekorasyonunda çok fazla eşyanın hareket alanlarını kısıtlamasından hoşlanmaz ve her zaman modaya uygun mobilyaları tercih ederler. Metal objeler, sarı ve tonlarının kullanıldığı modern çizgilerin olduğu duvar objeleri zevklerine hitap edecektir.

Yengeçler

Evcilliğiyle nam salmış Yengeçler için ev, kendilerini ve sevdiklerini dış dünyanın tehlikelerinden korudukları en güvenilir yerdir. Oturma odalarındaki devasa rahat kanepeler, retro biblolar ve yumuşak battaniyeler vazgeçilmezleridir.

 

Aslanlar:

Aslanlar gözlerin üzerinde olmasını, şaaşayı pırıltıyı severler. Bu sebeple aslanların evleri ve seçimleri ihtişamlıdır.İmkanları oldukça ev dekorasyonunu yenilerler.

 

Başak burcu:

Sakin, gösterişsiz temiz düzenli mekanları tercih ederler.Doğal mobilya ve eşyalar her zaman ilk tercihleridir. Koltuklar, perdeler birbirleri ile uyumludur.

 

Terazi:

Oldukça zevk sahibi, ev dekorasyonunda başarılı kişilerdir. Gül desenlerinin olduğu koltuklar ve perdeler ilk tercihleri arasındadır. Koyu mavi ve kırmızın kullanıldığı romantik objelerle evlerini süslemeyi severler.

 

Akrep:

Akrepler için aydınlık bir ambiyans her şeydir. Onların evleri herkesinkinden daha özel olur ama önem verdikleri en büyük şey kendilerine ait yerlerin her zaman temiz ve düzenli görünmesi gerekliliğidir.

 

YAY:

En özgürlükçü ve gezgin burç olan Yay, bu özelliğini ev dekorasyonuna da yansıtır. Bir yandan otantik çizgiler, bir yandan modernizmin temsilcisi avizeler salonlarına renk katar. Büyük rahat yastıklarda uzanarak seyahatlerini düşünmeye bayılırlar. Gezgin ruhlarını yansıtan turkuaz ve mavi renkler dekorasyonlarında yer alır.

Oğlak: Modern fakat klasik çizgiler taşıyan eşyaları tercih ederler. Eskitilmiş görünümde olan obje ve koltuklar da onlara hitap eder. Düz, sade, şık ve zarih bir tarzı benimserler.

Kova:

Yaratıcı bir ruha sahip olan Kova Burcu, evini sürekli olarak yenilemekten büyük bir haz duyar. Gerek salon, gerek yatak odasında kendine ait hep özel bir köşenin olmasını isterler. Yenilik ve değişiklikten yana olan dâhilerin burcu olan kova bunu evine de yansıtır.

 

 

Balık:

Su grubu olan Balık Burçları için ışıltılı bir ev dekorasyonu kaçınılmazdır. Balıklar romantik tarzı ile dikkat çeker. Romantik bir ev dekorasyonu onun rahat ve şık tarzına uygundur. Mavinin tüm tonları, leylak, mor, yeşil ve ışıltılı renkler Balık kadınının vazgeçilmezleridir.

 

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne